Junior Svrček na MS potvrdil svoje kvality. V pretekoch s hromadným štartom bojoval o medailu

Na snímke cyklista Martin Svrček si preberá cenu Cyklista roka 2019 v kategórii Talent roka.
Zdroj: TASR

Majtrom sveta sa stal Nór Per Strand Hagenes.

Slovenský cyklista Martin Svrček obsadil štvrté miesto v piatkových pretekoch juniorov s hromadným štartom na MS v Belgicku. Titul a dúhový dres svetového šampióna získal Nór Per Strand Hagenes, striebro vybojoval Romain Gregoire z Francúzska a bronz putuje do Estónska vďaka Madisovi Mihkelsovi.

Len 18-ročný Svrček v záverečných metroch špurtoval s Estóncom o bronzovú medailu, tá sa mu napokon neušla. Čerstvo nový člen belgického profitímu Deceuninck-QuickStep, ku ktorému sa pripojí na budúci rok v lete, ale opäť ukázal veľký potenciál. Cyklista, ktorý momentálne pôsobí v talianskej stajni Franco Ballerini, v prebiehajúcej sezóne získal už pätnásť víťazstiev a na nedávnych majstrovstvách Európy finišoval v pretekoch s hromadným štartom na ôsmom mieste.

Pelotón po zlikvidovaní trojčlenného úniku v závere 121 kilometrov dlhej trate neodolal útoku neskoršieho víťaza, ktorý zaútočil na poslednom stúpaní. Jeho nástup zachytili Francúz Gregoire a Talian Belletta. Na posledných 5 km v záverečnom kole Hagenes predviedol veľkú silu a suverénnym spôsobom zvíťazil. Francúz na neho stratil 19 sekúnd, Mikhels a Svrček po 24.

V štartovom poli boli ešte ďalší traja slovenskí reprezentanti. Tomáš Sivok skončil 80. so stratou takmer 16 minút na víťaza, dvojica Samuel Kováč a Samuel Tuka nedokončila.

výsledky:
juniori - preteky s hromadným štartom: 1. Per Strand Hagenes (Nór.) 2:43:48 h, 2. Romain Gregoire (Fr.) +19 s, 3. Madis Mihkels (Est.), 4. Martin SVRČEK (SR), 5. Alexander Hajek (Rak.), 6. Antonio Morgado (Port.), 7. Manuel Oioli (Tal.), 8. Vlad van Mechelen (Belg.), 9. Max Poole (V.Brit.), 10. Luis-Joe Lührs (Nem.) všetci +24, ... 80. Tomáš SIVOK +15:39 min, Samuel KOVÁČ a Samuel TUKA (všetci SR) nedokončili

LEUVEN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti