Na zimný štadión v Prešove sa vrátili diváci, rekonštrukcia však stále nie je hotová

Zrekonštruovaný prešovský zimný štadión.
Zdroj: TASR

Na jeho dovybavenie mesto potrebuje ešte 2,5 milióna eur, peniaze bude pýtať od štátu.

Po vyše troch rokoch sa do prešovského zimného štadióna vrátili diváci. Sedačky v hľadisku stihli osadiť ešte pred začiatkom extraligy. Rekonštrukcia štadióna však stále nie je úplná.

Vyše 3 500 sedadiel stihli osadiť a hľadisko skolaudovať tesne pred prvým extraligovým zápasom medzi domácim tímom HC Grotto a HC ‘05 Banská Bystrica.

Štadión pre narušenú statiku zatvorili ešte v máji 2018, rekonštrukciu pôvodne plánovali na sedem mesiacov. Práce sa napokon poriadne predĺžili i predražili. Rozpočet sa prevýšil o päť miliónov eur. Problémom bola najmä zložitá strešná lanová konštrukcia.

Zdroj: TASR

Rekonštrukcia však stále nie je ukončená. Na jeho dovybavenie by mesto potrebovalo ďalších 2,5 milióna eur a peniaze bude pýtať od štátu. Primátorka Andrea Turčanová povedala, že štadión treba zatepliť, urobiť vzduchotechniku a zavesiť kocku nad plochu.

Diváci si však aj bez toho môžu prísť vychutnať vrcholový hokej. Nový extraligový klub sa do Prešova presťahoval z Detvy. Hľadisko museli pre pandemické obmedzenia rozdeliť na sektor v režime OTP a sektor zaočkovaných. To znamená, že na hokej sa bude môcť prísť pozrieť maximálne 2 000 ľudí.

Reportáž pripravil Martin Jedinák.

PREŠOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti