Šport

Markíza zobrala legendy NHL na Lomnický štít. Uctili si pamiatku Pavla Demitru

Hviezdy St. Louis Blues na Lomnickom štíte spolu s generálnym riaditeľom Markízy Matthiasom Settelem, šéfom spravodajstva Henric
Hviezdy St. Louis Blues na Lomnickom štíte spolu s generálnym riaditeľom Markízy Matthiasom Settelem, šéfom spravodajstva Henrichom Krejčom a redaktorom Jánom Tribulom. Zdroj: TV Markíza,

Bývalí hráči St. Louis Blues prišli na Slovensko, aby sa v troch charitatívnych stretnutiach na počesť Paľa Demitru stretli s výberom legiend a hviezd Slovenska.

Množstvo slovenských a amerických hokejových legiend si už v najbližších dňoch uctí pamiatku tragicky zosnulého Pavla Demitru. Všetci nastúpia proti sebe na troch rôznych štadiónoch v rámci charitatívnych exhibícií, ktorých benefičný charakter má pomôcť k rozvoju mladých talentov. Na ľade sa tak predstavia veteráni niekoľkých generácií St. Louis Blues ako aj v súčasnosti elitný výber slovenských hokejistov.

Partnerom podujatia s názvom „St. Louis Blues Alumni vs. Slovak Stars" je aj Televízia Markíza. Na čele s generálnym riaditeľom Matthiasom Settelem a riaditeľom Centra spravodajstva, publicistiky a športu Henrichom Krejčom sa televízia rozhodla zobrať hokejistov zo zámoria na druhé najvyššie miesto na Slovensku - na Lomnický štít. Hokejisti odtiaľ na počesť Paľa Demitru odpálili puk.

Zdroj: TV Markíza

Hokejovým veteránom robil sprievodcu bývalý spoluhráč Paľa Demitru zo St. Louis Blues Ľuboš Bartečko. Výhľad z Lomnického štítu si vychutnali hviezdy ako Scott Young, Jamal Mayers, Jamie McLennan, Terry Yake, Kelly Chase, Tyson Nash, Jeff Finley a Mike Sillinger.

Viac o ich návšteve Slovenska sa dozviete v reportáži Jána Tribulu vo večernom spravodajstve TV Markíza a štvrtkovom Teleráne.

Zdroj: TV Markíza,

Ako prví si bývalé aj súčasné hokejové legendy budú môcť vychutnať diváci v Poprade, kde v stredu štartuje celé podujatie. O dva dni neskôr sa výprava presunie do Trenčína a v sobotu bude hostiť tretí exhibičný duel bratislavská Slovnaft aréna. V drese St. Louis Alumni sa tak predstavia veteráni zámorského klubu, ktorí v minulosti hrávali s Demitrom v jednom tíme alebo sa s ním poznali. Za Slovensko budú hrať napríklad bratia Peter a Anton Šťastný, Peter Bondra, Miro Šatan, Richard Lintner, Marián Gáborík, Ľubomír Višňovský, Zdeno Chára a ďalší.

Americkú aj slovenskú hymnu na všetkých troch štadiónoch odspieva Miroslav Dvorský.


POPRAD/TVNOVINY.sk,ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.