Matej Tóth bude šéfovať športovcom v Dukle. Vybrali si ho minister Naď

Matej Tóth.
Zdroj: TASR

Vo vedení športového centra bude aj Elena Kaliská.

Vojenské športové centrum DUKLA Banská Bystrica bude mať od 1. novembra nového riaditeľa. Stane sa ním vrcholový reprezentant, olympijský víťaz a legenda slovenskej atletiky Matej Tóth.

„Mateja Tótha určite netreba špeciálne predstavovať. Dôležité však je, že vo vojenskom športovom centre pôsobí už 18 rokov. Dôkladne teda pozná nielen prostredie, ale tiež problémy a možnosti ďalšieho napredovania z pohľadu športovca ale aj manažmentu. Som presvedčený, že do VŠC DUKLA prinesie nový pohľad a ako donedávna aktívny športovec a reprezentant bude dbať tiež na potreby a rozvoj našich športovcov," povedal minister obrany Jaroslav Naď.

Zdroj: TASR

Budúci riaditeľ poďakoval ministrovi obrany za prejavenú dôveru. „Je veľmi príjemné prichádzať na túto pozíciu v takejto atmosfére. Teším sa na spoluprácu, budem sa snažiť dať Dukle maximum, čo budem vedieť. Budem sa snažiť uplatniť všetky svoje znalosti a skúsenosti a pomáhať najmä športovcom - vytvárať im tie najlepšie podmienky, pretože oni sú na Dukle tí, pre ktorých sme tu. To je moja najväčšia starosť a najvyšší cieľ," povedal.

Šéf rezortu obrany pri tejto príležitosti poďakoval doterajšiemu riaditeľovi centra Romanovi Benčíkovi, ktorý vo funkcii končí na vlastnú žiadosť. „Za viac ako štyri roky sa centrum posunulo vpred, o čom svedčia aj početné úspechy našich športovcov, srdečne ďakujem a teším sa na ďalšiu spoluprácu v štruktúrach Dukly," ocenil minister.

Zároveň oznámil, že vedenie rezortu ráta s ďalšími posilami v manažmente z radov top športovcov. Vo vedení Dukly tak bude pôsobiť napríklad naša najlepšia vodná slalomárka Elena Kaliská.

Zdroj: MO SR

Jeho predchodca Roman Benčík zostáva vo VŠC Dukla Banská Bystrica a vracia sa na trénersky chodecký post. "Už pri svojom nástupe som nechcel ísť do funkcie riaditeľa. Rozhodol som sa vtedy na základe toho, akí boli iní kandidáti v hre. Vtedy som to vyhodnotil tak, že moja osoba by mohla byť lepšia. Keď som prijal túto funkciu, moje prvé slová boli, že ak nájdeme vhodného kandidáta, ja sa vrátim späť na svoje trénerské miesto. Dlhšie som po Matejovi Tóthovi poškuľoval ako po vhodnom kandidátovi. Dávnejšie sme mali rozhovor, že ak by nastala takáto situácia po jeho poslednej olympiáde, že by sme si k tomu sadli a reálne sa o tom porozprávali. Tento čas nastal a ja som rád, že túto funkciu prevezme. Aj keď zatiaľ nemá megamanažérske skúsenosti, tak ide o človeka, ktorý sa veľmi dobre učí, je inteligentný a má už skúsenosti zo športového hnutia a diplomacie. Dohodli sme sa na zaučení počas septembra a októbra, o čo sa snažím, keďže Matej Tóth sa zúčastňuje všetkých porád, vyhodnotení, každý materiál, návrhy sú už schvaľované po dohode s Matejom Tóthom," uviedol Benčík.

Zdroj: TASR

Tóth má v novej funkcii riaditeľa VŠC Dukla Banská Bystrica pred sebou niekoľko výziev, ktoré prezentoval na utorňajšom brífingu pri príležitosti otvorenia zrekonštruovaného štadióna SNP na Štiavničkách: "Samotný štadión je síce otvorený a bola to najväčšia investícia za posledné obdobie do Dukly, no my ešte musíme dokončiť ubytovňu pre športovcov, vytvoriť pre nich zázemie v Banskej Bystrici. Musíme skvalitniť aj stravu, čaká nás rekonštrukcia jedálensko–kuchynského bloku, zateplenie hlavnej budovy VŠC Dukla. Verím, že vďaka podpore ministerstva obrany a samotného ministra sa dopracujeme k týmto zmenám, aby naši športovci mali k dispozícii ideálne podmienky.“ 

Matej Tóth je dlhoročný športovec, bývalý reprezentant SR - olympijský víťaz z Ria 2016 a majster sveta z Pekingu 2015 v chôdzi na 50 km. Ešte 6. augusta 2021 absolvoval posledné olympijské preteky v Sappore, pričom následne oznámil koniec svojej aktívnej športovej kariéry. Bol tiež viacnásobným víťazom vo viacerých anketách o najlepšieho športovca či atléta.


BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Jaroslav naď

Dôležité udalosti