Šport

FIFA potvrdila zákaz prestupov pre FC Barcelona

Štadión FC Barcelona - Nou Campa
Zdroj: SITA

Katalánskemu klubu odvolanie nevyšlo. Podľa disciplinárnej komisie FIFA Katalánci preukázateľne porušili pravidlá týkajúce sa transferov a registrácií hráčov do 18 rokov.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zamietla odvolanie FC Barcelona proti zákazu hráčskych transferov na jeden rok. Trest mal pôvodne platiť do leta 2015 a vzťahovať sa mal na dve najbližšie prestupové obdobia. Keďže toto leto zákaz neplatil, začne plynúť až v januári 2015.  Podľa disciplinárnej komisie FIFA Katalánci preukázateľne porušili pravidlá týkajúce sa transferov a registrácií hráčov do 18 rokov.

Katalánci zákaz napadli, v apríli ho FIFA dočasne zmrazila až do rozhodnutia o odvolaní. Klub vopred avizoval, že v prípade očakávaného zamietnutia je pripravený hnať vec na Športový arbitrážny súd v Lausanne. Dočasné zrušenie sankcie využili Barcelončania na angažovanie novej brankárskej jednotky Marca-Andrého Ter Stegena či útočníka Luisa Suáreza.

Podľa vyšetrovania FIFA Barcelona porušila pravidlá v desiatich prípadoch hráčov do osemnásť rokov. Súčasťou sankcií jej aj pokuta 450 000 švajčiarskych frankov a nariadenie do 90 dní vykonať nápravu v súvislosti s predmetnými hráčmi. Sankciu 500 000 CHF dostala Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF), v tomto prípade si disciplinárka vyžiadala systémové opatrenia do jedného roka.

ZÜRICH/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.