VIDEO: Fínsky brankár Michaloviec zaznamenal gól, napodobnil tak svojho krajana a dvoch Slovákov

Brankár Michaloviec Karolus Kaarlehto.
Zdroj: TASR – Roman Hanc

Karolus Kaarlehto zaznamenal už druhý gól v kariére.

V nedeľnom zápase hokejovej Tipos extraligy medzi Michalovcami a Spišskou Novou Vsou boli diváci na východe Slovenska svedkami raritného momentu.

Domáca Dukla Michalovce si poradila s extraligovým nováčikom v pomere 3:1. Prvé dva góly domácich zaznamenal obranca Macejko, avšak po zápase sa hovorilo o góle na 3:1, ktorý zaznamenal fínsky gólman v drese Michaloviec Karolus Kaarlehto pri snahe hostí o vyrovnanie, keď boli na ľade v šestici a ich bránka bola opustená.

„Je to už môj druhý v kariére. Vždy, keď to situácia dovolí, tak sa o to pokúšam. Som rád, že mi to vyšlo už na začiatku sezóny," povedal fínsky brankár po zápase.

Zdroj: Facebook Tipos Extraliga.

Kaarlehto nie je prvým brankárom pôsobiacim v slovenskej extralige, ktorému sa podarilo skórovať. Pred ním sa podobný kúsok podaril ďalším trom gólmanom. Ako prvý to na Slovesku dokázal Kaarlehtov krajan Sasu Hovi, ktorý pôsobil v Slovane Bratislava. V sezóne 2007/2008 skóroval Hovi počas semifinálovej série s Trenčínom, keď spoza vlastnej brány namieril presne do opustenej brány súpera.

Druhým mužom v maske, ktorý si pripísal v slovenskej extralige presný zásah je Marek Čiliak. Súčasný brankár Popradu to dokázal v drese Nitry v roku 2011. Bol to však kurióznejší gól ako v prípade dvoch Fínov. Dlhoročný brankár Komety Brno gól zaznamenal ramenom v zápase proti Košiciam. Čiliak vtedy vyrazil strelu Košičanov a puk sa od mantinelu odrazil do opustenej brány Košíc, keďže v tej chvíli bol avizovaný trest a Košice mali výhodu pred prerušením hry, kedy malo nasledovať vylúčenie hráča Nitry.

V sezóne 2015/2016 sa do listiny strelcov zapísal aj vtedajší brankár Trenčína Peter Kutej v zápase proti Banskej Bystrici. Podobne ako v prípade Čiliaka padol gól po jeho zákroku. Rovnaký bol aj dôvod prázdnej brány Banskej Bystrice, keďže bol signalizovaný trest pre hráča Trenčína. Spôsob, akým gól padol bol však iný. Do vlastnej brány si ho poslal hráč Banskej Bystrice Milan Kytnár. V hokeji však platí, že vlastné góly sa do štatistík nezapisujú, a tak bol gól pripísaný poslednému hráčovi Trenčína, ktorý sa dotkol puku, ktorým bol v tomto prípade brankár Kutej.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti