Prezident SFZ Ján Kováčik vníma kvalifikáciu ako neúspešnú. Po jej skončení urobia komplexné závery

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Remíza 2:2 na pôde úradujúcich vicemajstrov sveta je však výsledok, ktorý letí do sveta.

Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik vyjadril nespokojnosť s vystúpením reprezentácie v kvalifikácii MS 2022.

Tá po pondelkovej remíze 2:2 v Chorvátsku stratila aj teoretickú nádej bojovať o účasť na šampionáte v Katare, čo šéf zväzu považuje za sklamanie. Zároveň poznamenal, že o osude hlavného trénera Štefana Tarkoviča sa bude rozhodovať až po skončení aktuálneho kvalifikačného cyklu.

Kvalifikácia MS sa pre slovenský tím bez ohľadu na výsledky v záverečnom novembrovom dvojzápase doma so Slovinskom a na Malte skončí neúspechom. Podľa Kováčika ani zlepšené výkony tímu v jesennej časti nie sú dôvodom na spokojnosť.

„Z výkonov v zápasoch proti Rusku a Chorvátsku mám dobré pocity, rovnako ako boli dobré aj po septembrovom zraze. Nezískali sme však body a keďže futbal nie je krasokorčuľovanie a hrá sa na výsledok, tak na jednej strane je to pozitívum, no na druhej veľké sklamanie," poznamenal Kováčik, podľa ktorého mali Slováci na to, aby v H-skupine skončili minimálne na druhom mieste. „Považujem to teda za neúspech."

Kováčik si nemyslí, že si Slovensko "prehralo" kvalifikáciu už na štarte, keď na Cypre i šokujúco doma s Maltou iba remizovalo. „Mali sme stále šancu aj v septembri. Myslím si, že keby sme zdolali Slovinsko a uhrali aspoň bod s Chorvátskom, k čomu sme boli veľmi blízko, plus by sme uhrali dobrý výsledok v Rusku, aj dnes by stále bolo o čo hrať."

Remíza 2:2 na pôde úradujúcich vicemajstrov sveta je výsledok, ktorý letí do sveta. Slovákom však už stratenú kvalifikáciu bod z Osijeku nezachránil, preto ich aspoň trochu potešili slová uznania. „Zo strany Chorvátov sme počuli slová ocenenia. Vraveli, že aj v Rusku bol náš výkon výborný. Poteší to na tridsať sekúnd, ale je to málo platné," dodal Kováčik.

Trénerovi Tarkovičovi vyprší na konci roka zmluva a Kováčik po zápase v Chorvátsku uviedol, že po konci kvalifikácie zanalyzujú jeho pôsobenie na lavičke. „Nechcite, aby som teraz po zápase hodnotil rok práce trénera Tarkoviča. Urobíme to po skončení kvalifikácie. Bude to komplexné. Aj po EURO 2020 sme urobili závery, ktoré sa v septembri jasne ukázali. To isté urobíme po skončení tejto kvalifikácie," dodal Kováčik.

OSIJEK/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti