Českí futbalisti po úspešnom výsledku proti Bielorusku stále bojujú o barážovú priečku

Český futbalista Tomáš Souček a Bielorus Alexandr Seljava bojujú o loptu.
Zdroj: TASR/AP -Roman Kruchinin

Duel sa hral v Kazani pre cestovné obmedzenia v Bielorusku, v neexistujúcej atmosfére bez divákov.

Českí futbalisti stále bojujú o druhé miesto v kvalifikačnej E-skupine MS 2022. Po pondelkovom víťazstve v ruskej Kazani nad Bieloruskom 2:0 si stále uchovali teoretickú nádej na baráž.

Na konte majú rovnako ako tretí Wales 11 bodov, ostrovania majú ale zápas k dobru. Lídrom tabuľky je s päťbodovým náskokom Belgicko, ktorému takmer isto neujde priamy postup z prvého miesta.

Duel sa hral v Kazani pre cestovné obmedzenia v Bielorusku, v neexistujúcej atmosfére bez divákov. „Bolo to šialené, k futbalu to vôbec nepatrí. Som rád, že to chlapci zvládli, pretože nie je jednoduché nachystať sa a predviesť najlepší výkon v takomto prostredí. Som rád, že to máme za sebou a tešíme sa domov na záverečné zápasy tohto roka," citoval reprezentačného trénera ČR portál idnes.cz.

„Na začiatku nebola naša prevaha jednoznačná. Strácali sme jednoduché lopty a súper chodil do nebezpečných brejkov. Keď sme po prestávke preskupili zostavu, boli sme už v strede poľa kompaktnejší. Po druhom góle sme dominovali, mohli sme dať aj viac gólov, ale víťazstvo 2:0 berieme," dodal.

Wales v pondelok zvíťazil v Tallinne nad Estónskom 1:0. V skupine už zostáva odohrať len štyri zápasy, Wales doma hostí Bielorusko a Belgicko, Česi aj Belgičania doma privítajú Estóncov.

„Stále veríme, že budeme druhí. Aj keď to už nemáme vo svojich rukách. Chceme zvládnuť svoj zápas s Estónskom. Walesania zrejme zdolajú Bielorusko, takže bude rozhodovať ich zápas proti Belgicku. Uvidíme, ako sa to celé skončí. Stále dúfame a veríme," vyjadril sa Šilhavý. Česko má stále nádej dostať sa do play off aj ako jeden z dvoch víťazov skupín Ligy národov.

KAZAŇ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti