Sebastian Vettel chce po ukončení kariéry ostať pri motorizme a venovať sa ekológii v F1

Nemecký pilot Formuly 1 Sebastian Vettel z tímu Aston Martin.
Zdroj: TASR/AP -Joao Filipe

Tridsaťštyriročný jazdec tímu Aston Martin si uvedomuje, že jeho profesionálna dráha sa blíži ku koncu a premýšľa už o práci po jej skončení.

Štvornásobný majster sveta Formuly 1 Sebastian Vettel neuvažuje o práci televízneho reportéra po skončení kariéry. Nemieni však úplne opustiť prostredie motoristického športu.

Tridsaťštyriročný jazdec tímu Aston Martin si uvedomuje, že jeho profesionálna dráha sa blíži ku koncu a premýšľa už o práci po jej skončení. „Cesta televízneho reportéra by pre mňa bola najľahšou. Nevidím sa však na tejto pozícii o pár rokov," prezradil Vettel v utorkovom rozhovore pre Neue Osnabrücker Zeitung.

Nemecký jazdec sa nemieni obrátiť motoristickému športu chrbtom, no čoraz viac ho zaujímajú ekologické aspekty pretekov. „Formula 1 nie je zeleným športom, o tom niet pochýb. Žijeme však v časoch, v ktorých máme technológiu a možnosti zmeniť jej budúcnosť. Momentálne sa o tom vedie široká diskusia. Ak sa nám nepodarí zmeniť budúcnosť, nie som optimista. Formula 1 môže zaniknúť," prízvukoval nemecký pretekár.

BERLÍN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Motorizmus

Dôležité udalosti