Šport

Kreuziger si na Vuelte nezašliape

Roman Kreuziger
Zdroj: SITA

UCI mu pozastavila činnosť pre nezrovnalosti v biologickom pase, ktorý je jedným z nástrojov Svetovej antidopingovej agentúry v boji proti dopingu v športe.

Dočasný zákaz súťažnej činnosti pre českého cyklistu Romana Kreuzigera je naďalej platný. Vo štvrtok o tom rozhodol Športový arbitrážny súd (CAS), ktorý odvolanie jazdca Tinkoff-Saxo v prípade problému s biologickým pasom zamietol. Kreuziger sa tak nepredstaví ani na záverečnom tohtoročnom podujatí Grand Tour Okolo Španielska.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) pozastavila 28-ročnému pretekárovi činnosť pre nezrovnalosti v biologickom pase, ktorý je jedným z nástrojov Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) v boji proti dopingu v športe.

Kvôli tomuto problému vynechal Kreuziger Tour de France, no v rámci tréningu sa pripravoval na preteky Okolo Španielska a dúfal, že jeho problém sa čoskoro vyrieši. Po zamietnutom odvolaní sa však na prestížnej Vuelte nepredstaví. Informoval portál cyclingnews.com. 

"OK. Neočakávali sme to, ale ešte sme nepovedali posledné slovo. Život je plný prekvapení, nikdy sa nevzdávam," uviedol po vyslovení verdiktu Kreuziger na sociálnej sieti Twitter.

LAUSANNE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti