SZĽH odovzdal výťažok z dražby dresov Lige proti rakovine. V spolupráci chcú pokračovať

Miroslav Šatan odovzdal šek z dražby víťaznej sady dresov slovenských hokejistov.
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Vyzbieraná suma pochádza z dražby modrej sady dresov, v ktorých slovenskí hokejisti nastúpili na zápas finálového turnaja augustovej olympijskej kvalifikácie proti Poľsku.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v stredu odovzdal šek na podporu Ligy proti rakovine v hodnote 10.000 eur. Suma pochádza z dražby modrej sady dresov, v ktorých slovenskí hokejisti nastúpili na zápas finálového turnaja augustovej olympijskej kvalifikácie proti Poľsku (5:1).

Dražba prebiehala v termíne 31. augusta až 15. septembra. „V SZĽH sme hľadali zmysluplný projekt či organizáciu, ktorá by vydražené financie využila na niečo skutočne dôležité. Veríme, že naša spolupráca s Ligou proti rakovine bude pokračovať," povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan podľa stránky hockeyslovakia.sk.

Obe organizácie si odskúšali pilotný projekt vzájomnej spolupráce počas finálového turnaja olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom si slovenskí hokejisti vybojovali miestenku na ZOH 2022 v Pekingu. „Teší nás, že hokejistov dnes môžeme dať za vzor všetkým ľuďom. Nielenže sa aktívnou športovou činnosťou starajú o svoje zdravie, ale kladú dôraz aj na celospoločenskú zodpovednosť a zdravie iných, čo nás veľmi teší," poďakovala sa výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Eva Kováčová.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti