Šport

Jeden z najväčších tenisových nervákov v histórii príde do Bratislavy

Japan_Tennis_McEnroe766160105385.jpg
Zdroj: TASR

John McEnroe na prelome 70. a 80. rokov 20. storočia dobýjal tenisový svet agresívnym útočným štýlom hry s častými nábehmi k sieti, kde zakončoval volejmi svojou povestnou ľavačkou.

Bývalý skvelý tenista, ale aj búrlivák tenisových dvorcov John McEnroe príde prvý raz v živote do Bratislavy. Päťdesiatpäťročná americká legenda bude hlavnou hviezdou 7. ročníka tenisovej megašou Tennis Classic, ktorá sa v tomto roku uskutoční už v októbrovom termíne. Informuje o tom denník Nový Čas.

Zdroj: TASR

"Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo na Slovensko dotiahnuť takúto hviezdu. Už dva - tri roky dozadu sme ho mali v pláne angažovať, ale vždy to padlo na termíne. Verím, že bude s ním aj s ďalšími hráčmi veľká zábava," prezradil pre Nový Čas hlavný organizátor Roman Šmotlák z agentúry B&D Agency. Mená ďalších troch účastníkov Tennis Classic prezradia organizátori na piatkovej tlačovej konferencii v Bratislave.

John McEnroe na prelome 70. a 80. rokov 20. storočia dobýjal tenisový svet agresívnym útočným štýlom hry s častými nábehmi k sieti, kde zakončoval volejmi svojou povestnou ľavačkou. Vo dvojhre vyhral štyrikrát US Open, trikrát Wimbledon a bol raz vo finále Roland Garros. Vo štvorhre pridal päť wimbledonských triumfov a štyri z US Open. Celkovo si na hlavnom okruhu ATP pripísal 77 víťazných turnajov vo dvojhre a ďalších 71 vo štvorhre.

V singli aj debli to dotiahol až na vrchol svetového rebríčka. Päťkrát bol členom víťazného tímu USA v Davisovom pohári. Tenisu sa venuje aj po skončení kariéry. Je pravidelným účastníkom veteránskej ATP Champions Tour a tiež analytikom a spolukomentátorom zámorských televízií.

 

BRATISLAVA/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti