Najdlhšia cesta z OH. Výprava sa dostala domov až dva mesiace po skončení olympiády

Výprava Cookových ostrovov na OH 2020.
Zdroj: Profimedia.sk

Hry pritom oficiálne skončili už 8. augusta.

Kým väčšina účastníkov letných olympijských hier je už dávno doma, skupina šiesti športovcov a prezidenta olympijského výboru z Cookových ostrovov Hugha Grahama stále cestuje z Tokia domov.

Dôvodom sú prísne protikoronavírusové opatrenia, pre ktoré sa zasekli na ceste späť do Tichomoria. Práve prezident Graham odcestoval do dejiska olympiády pred dlhými 13 týždňami a tromi dňami.

So svojou olympijskou družinou síce žiadnu medailu nezískal, Grahama však mohol tešiť fakt, že sa Cookove ostrovy zúčastnili olympiády už deviatykrát v rade.

Pri ceste späť z Japonska sa však objavili až neuveriteľné problémy. Výprava totiž cestovala cez Nový Zéland, kde v tej chvíli došlo k lockdownu.

Olympionici tak museli zostať dva týždne v karanténe a následne museli dva mesiace tráviť uzavretí v najväčšom meste Auckland.

„Niektoré dni boli fajn, niekedy som však bojoval s tým, že som tu bol sám,“ prehovoril o svojom súžití v karanténe prezident olympijského výboru Cookových ostrovov Hugh Graham.

Olympijská výprava sa tak na Cookove ostrovy vrátila až teraz. Hry pritom oficiálne skončili už 8. augusta.

Aby toho nebolo málo, tak domov za rodinou sa skupina športovcov ešte vrátit nemôže. Po prílete totiž musí stráviť ďalšiu nútenú 14-dňovú karanténu v jednom z miestnych rezortov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme OH2020

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.