Súboj kolosov trval iba 18 sekúnd. Niekdajší najsilnejší muž sveta uspal legendárneho zápasníka

Marius Pudzianowski počas pästnej výmeny so Serignem Ousmanem Diaom.
Zdroj: YouTube/KSW

Senegalčan, verný svojej prezývke, sa do Poliaka pustil hneď po pár sekundách úvodného gongu.

Vyšlo to až na druhý pokus. Vrcholom víkendového turnaja KSW 64 v poľskom Lodži bol súboj dvoch obrov. V otvorenej váhovej kategórii nad 125 kg si to rozdali domáci silák Mariusz Pudzianowski (16-7) a Serigne Ousmane Dia zo Senegalu.

Populárny "Pudzian" je legendou súťaže World's strongest man, ktorú vyhral celkovo 5-krát. Jeho súper mal v v profi ringu za sebou iba dva zápasy, no doma v Senegale je najväčšou legendou v zápasení, v ktorom nikdy nenašiel premožiteľa.

Obaja bojovníci sú poriadne veľkí chlapi, Pudzianowskeho hmotnosť sa pohybuje okolo 120 kg a Senegalčan s výstižnou prezývkou Bombardier, váži ešte o 25 kg viac.

Pôvodne si mali zmerať sily ešte v marci, deň pred duelom však Dia skončil v nemocnici s akútnym zápalom slepého čreva. Tentoraz už však ich konfrontácii nič nebránilo.

Senegalčan, verný svojej prezývke, sa do Poliaka pustil hneď po pár sekundách úvodného gongu. Lenže útok si slabo pripravil a nabehol si na tvrdý direkt. Úder bol o to tvrdší, že Pudzianowski sa práve chrbtom opieral o pletivo.


Dia stratil vedomie a zrútil sa k zemi v momente, keď medzi oboch bojovníkov skočil rozhodca. Stalo sa to v 18 sekunde prvého kola zápasu. Rýchlejšie ukončili zápasy v najväčšej európskej MMA organizácii iba štyria bojovníci.

„Vedel som, že nesmiem podceniť, je to naozaj veľký chlapec. Ale ja som v tomto športe dvanásť rokov, nie som žiadny nováčik. Makám na sebe a viem, že sa mi to raz vráti. Napríklad ako dnes. Som tu a robím, čo milujem,“ uviedol po triumfe Pudzianowski.

Po štyroch výhrach za sebou už „Pudzian“ môže pomýšľať na vyššie méty. Niečo už naznačil súčasný šampión ťažkej váhy KSW Phil De Fries (20-6), ktorý krátko po súboji umiestnil na svoj instagramový profil otázku, či by si fanúšikovia priali vidieť Pudzianowskeho v titulovom zápase.

Záznam z celého galavečera organizácie KSW si môžete pozriet prostredníctvom videoplatformy VOYO.

LODŽ/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme KSW

Dôležité udalosti