VIDEO: Neuveriteľná brutalita na východe Slovenska. Iba 15-ročný tínedžer päsťou napadol rozhodcu

Záber z videa.
Zdroj: Facebook/Miroslav Leco

Napadnutý arbiter pre tvnoviny.sk potvrdil, že v tejto súvislosti už podal trestné oznámenie.

Sociálnymi sieťami na Slovensku sa v posledných hodinách šíri šokujúce video. Jeho hlavnými aktérmi sú futbalový rozhodca Peter Pavlo a iba 15-ročný hráč TJ FK Družstevník Trhovište Adrián Bogár, ktorý štartoval „načierno“ pod preukazom iného hráča.

Ten v zápase 4. ligy dorastu v rámci Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ) proti TJ Slavoj Kráľovský Chlmec po zápase brutálne napadol muža s píšťalkou.

To čo ma spoločne s futbalom????

Uverejnil používateľ Miroslav Leco Utorok 26. októbra 2021

Zdroj: Facebook/Miroslav Leco

Podľa Zápisu o stretnutí k incidentu došlo ešte v sobotu 9. októbra. Do neho sa na úplnom začiatu zapojil ďalší domáci hráč, ktorý do rozhodcu sotil.

Prípadom sa zaoberala aj Disciplinárna komisia VsFZ, ktorá klubu udelila pokutu 250€ „za telesné napadnutie DO (delegovanej osoby – pozn. red.) a nedostatočnú US (usporiadateľskú službu – pozn. red.). Agresor Milenky dostal zákaz hrania na 60 mesiacov.

Napadnutý rozhodca Peter Pavlo pre tvnoviny.sk priblížil chvíle, ktoré predchádzali k fyzickému útoku: „V 80. minúte som vylúčil domáceho hráča Martina Bogára, s čím nesúhlasil, a tak mi začal vulgárne nadávať a vyhrážať sa, že ma zabije. Vo vzdialenosti asi dvoch metrov voči mne naznačil úder hlavou a päsťou, ku konkrétnemu čino však nedošlo. Potom sa zápas dohral v pokojnom duchu,“ uviedol nám Pavlo.

Situácia však začala gradovať po záverečnom hvizde. „Po ukončení zápasu som na ihrisku počkal, kým sa väčšina hráčov odoberie do šatní. Pred vchodom však už čakal vylúčený hráč spolu s fanúšikmi, ktorí zbehli z tribúny, a dožadoval sa dôvodov, pre ktoré bol vylúčený. Keď som mu ich povedal, opätovne mi začal nadávať a vyhrážať sa,“ priblížil Pavlo.

Tam to však neskončilo. „Následne do mňa vylúčený hráč sotil, po čom som chcel odísť do šatne. Krátko na to sa za mnou rozbehol ďalší domáci hráč, podľa Zápisu o stretnutí Michal Milenky. Neskôr sa však ukázalo, že ide o brata vylúčeného - Adriána Bogára. Išlo tak o neoprávenný štart hráča. Tento hráč ma zozadu zovretou päsťou udrel do oblasti tváre, po čom som začal krvácať z nosa a pier,“ spresnil Pavlo.

Ten nám potvrdil, že po útoku mal rozťatú peru, ktorá značne krvácala. Hoci doba liečenia podľa neho nie je dlhšia ako sedem dní, rozhodol sa na útočníka podať trestné oznámenie. V michalovskej nemocnici bol taktiež vyhotovený nález.

K incidentu sa pre náš web vyjadril aj predseda domáceho klubu TJ FK Družstevník Trhovište Vladimír Koba: „S oboma hráčmi sme sa už rozlúčili. Oznámili sme im, že za Trhovište si už nikdy nezahrajú. Vzhľadom na to, že pochádzajú z rómskej komunity, sme sa ich snažili začleniť do kolektívu, aby sa venovali niečomu zmysluplnému. A potom sa vám takto odvďačia," netají rozhorčenie funkcionár Družstevníka.

Ako dodal, klub plánuje vyvodiť aj ďalšie dôsledky. „Na všetky domáce zápasy ako žiakov, tak aj dorastencov, nebudú pripustení absolútne žiadni diváci, bez ohľadu na to, akej národnosti sú. Počas tohto prípadu sa totiž útočník nechal strhnúť príbuznými, ktorí boli v hľadisku, a nabádali ho, aby rozhodcu udrel. Tomuto bude koniec,“ uzavrel Koba.

TRHOVIŠTE/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti