Šport

Tréner hviezdi na internete. Príhovor k jeho chlapcom vás rozplače

trener.jpg

David Belisle sa so svojimi zverencami rozlúčil slovami, na ktoré nikdy v živote nezabudnú.

Ak by existovala sieň slávy trénerov s ich nezabudnuteľnými príhovormi, tak by v nej určite na stene viseli mená ako Louis van Gaal, Rafa Benitez či Steven Gerrard. Do vyššej ligy ale pokojne môžeme zaradiť Davida Belislea, ktorý ešte nedávno trénoval mládežnícky bezjbalový tím na Rhode Islande.

Video, ktoré zachytáva to, ako sa svojim zverencom prihovára, má len za tri dni pol milióna videní. Dohovoril im potom, ako prehrali s tímom z Chicaga a vyradili ich z Little League World Series.

Začne tým, že chce vidieť do očí každého svojho hráča. V mnohých z nich sú slzy. Belisle prednesie taký srdečný a emocionálny prejav, že z neho budete mať zimomriavky.
"Hlavy hore, hlavy hore. V úsilí neexistuje žiadne sklamanie. Celý tento turnaj a sezóna bolo neuveriteľné dobrodružstvo..." hovorí David. 

"Jediným dôvodom, prečo nám pravdepodobne vyhŕknu slzy je ten, že toto je poslednýkrát, čo som vás viedol. Vy ste mi poskytli čo, čo iný tím nedokázal - hrdosť. Keby všetci hrali bejzbal ako vy, to by bola najlepšia hra. Milujem vás chlapci a vždy aj budem. Boli to najvzácnejšie okamihy mojej športovej a trénerskej kariéry, a to som trénoval veľmi dlho. Už starnem, ale tieto spomienky mi ostanú navždy. Všetci ste moji chlapci," povedal tréner.

Pozrite si celý jeho príhovor, ktorý vás zaručene dostane.USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.