Šport

Burlivák McEnroe si to opäť rozdá s rivalom Lendlom. A bude to v Bratislave

Johnovi McEnroe a Ivan Lendl
Zdroj: koláž:TVNOVINY.sk/TASR

V štvorhre im budú sekundovať austrálsky tenista Peter McNamara a Iránec Mansour Bahrami. Rozhodovať by mohol Mečíř.

Milovníci tenisových exhibícií si tento rok prídu na svoje. Do Bratislavy totiž 15. októbra zavítajú hviezdy, ktoré sa na profesionálnom kurte veľmi nemuseli a dodnes zostali rivali.

Zdroj: TASR


Hlavnými ťahákmi 7. ročníka Tennis Classic budú John McEnroe, ktorého sa organizátorom podarilo dotiahnuť po štyroch rokov snáh a jeho večný protivník na kurte Ivan Lendl.

Spolu odohrali 36 zápasov, z nich bývalý československý reprezentant vyhral 21

Novinárom dnes organizátor z agentúry bd agencyRoman Šmotlák oznámil aj ďalšie mená slávnych hviezd - austrálsky tenista Peter McNamara, ktorý v dvojhre vyhral všetky štyri grandslamy a slovenským divákom známy šoumen, bývalý iránsky tenista Mansour Bahrami. Potvrdil, že žiadny z nich nemal špeciálne požiadavky.
 
V prvej dvojhre sa stretne Lendl s McEnroeom, potom Bahrami a McNamarom. Hrať sa bude na dva víťazné sesty. Vo štvorhre, v ktorej organizátori očakávajú predvedenie toho najlepšie z najlepšieho bývalých profesionálov, budú hrať dvojice Lendl-Bahrami proti McEnroeovi-McNamarovi.

Organizátori zatiaľ nemajú potvrdeného empirového rozhodcu, ale ak by súhlasil, mohol by ním byť aj napríklad výborný bývalý reprezentant Miloš Mečíř.


Výťažok z predaja lístkov, resp. dražby tenisových rakiet počas prestávok pôjde na projekt Stars for Stars, ktorý podporuje mladé športové talenty.

Súčasťou podujatia bude autogramiáda s účastníkmi, ktorá bude v NTC od 15.00 h. Lístky, ako povedal Ján Kakaščík, sa začínajú predávať oddnes a budú stáť od 29 €.BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.