UFC 268 na VOYO: Hlavná karta je poriadne nabitá, turnaj ponúkne hneď dve titulové bitky

Turnaj UFC 268
Zdroj: UFC

Hlavnú kartu turnaja si môžete pozrieť prostredníctvom videoplatformy VOYO.

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká ďalší mimoriadne zaujímavý galavečer najprestížnejšej MMA organizácie UFC a hlavnú kartu si už tradične môžete pozrieť prostredníctvom videoplatformy VOYO. Priamy prenos sa začína v noci zo soboty na nedeľu od 3.00 hod a môžete ho sledovať TU.

Turnaj s poradovým číslom 268 ponúkne hneď dva titulové súboje. Úplným vrcholom podujatia, ktoré sa tentoraz uskutoční pod strechou impozantnej Madison Square Garden v centre New Yorku, bude odvetný duel vo welterovej váhe Kamaru Usman vs. Colby Covington.

Predchádzať mu bude ďalšia zaujímavá titulová odveta v ženskej slamovej váhe Rose Namajunas vs. Weili Zhang. Veľkú pozornosť púta aj súboj absolútnych špičiek ľahkej váhy medzi bývalými titulovými vyzývateľmi Justinom Gaethjem a Michaelom Chandlerom.

Kamaru Usman vs. Colby Covington

Prvýkrát proti sebe v UFC stáli ešte pred pandémiou 14. decembra 2019. Usman vtedy prvýkrát obhajoval svoj čerstvý titul, ktorý zobral Tyronovi Woodleymu. V Las Vegas to bola dlhá bitka, v ktorej Covington držal krok so súperom až do poslednej minúty piateho kola. Tam však Kamaru využil príležitosť a ukončil protivníka TKO. Odvtedy už dvakrát zdolal Jorgeho Masvidala a raz Gilberta Burnsa.

Kamaru Usman (34) prezývaný "Nigérijská nočná mora" skutočne naháňa strach. Veď naposledy prehral ešte v roku 2013. Odvtedy ťahá sériu 18 výhier v rade. Celkovo jeho profesionálna bilancia vyzerá nasledovne: 19 výhier - 1 prehra. 

https://www.youtube.com/watch?v=HI1Xx4asQzY


Nigérijčan 9-krát vyhral knokautom a 9-krát na body. V submisii to dotiahol do víťazného konca iba raz. A jedinú prehru v kariére utŕžil práve na zemi. Je však veľmi nebezpečný v postoji a vďaka svojej sile prakticky nepremožiteľný v klinči.

Colby Covington (33) naposledy bojoval pred viac ako rokom 19. septembra 2020. To porazil Tyrona Woodleyho po technickom knokaute, keďže súper skončil kvôli zraneniu. Ani Covington neprehráva často. Podľahol Usmanovi a predtým iba Warlleymu Alvesovi ešte v roku 2015. Kalifornčan s bilanciou 16 výhier - 2 prehry patrí medzi hviezdy UFC. Je to veľmi všestranný a nepredvídateľný bojovník. Aj preto mu prischla prezývka "Chaos".

Rose Namajunas vs. Zhang Weili

Pred necelými siedmi mesiacmi na turnaji UFC 261 na Floride dostala Zhang knokaut po parádnom head kicku a Namajunas sa tešila z titulu i z bonusu za Výkon večera. Teraz sa chce Číňanka za túto potupnú porážku pomstiť a najmä získať späť opasok šampiónky slamovej váhy.

Rose Namajunas (29) ho však nedá zadarmo. Rodáčka z Milwaukee má čierny pás v taekwondo, karate a tiež vysokú úroveň jiu-jitsu. Prehráva iba zriedka. Jej bilancia je 10 výhier - 4 prehry. Najčastejšie rozhoduje zápasy v submisii, ale efektné KO, ktoré predviedla naposledy, je dôkazom, že to vie aj inak.

https://www.youtube.com/watch?v=7Vt64IYvPq8


Zhang Weili (32) je bývalou viacnásobnou šampiónkou Kunlun Fight MMA a na konte má takmer dvakrát viac profesionálnych zápasov ako jej súperka. Má fantastickú bilanciu 21 výhier - 2 prehry.

V UFC pôsobí od augusta 2018 a vstúpila do nej famózne. Po štyroch víťazstvách v rade získala titul, keď v Číne pred domácim publikom knokautovala Jessicu Andrade už po 42 sekundách. Zhang titul najprv obhájila proti Joanne Jedrzejczyk, ale Namajunas ju zaskočila.

Hlavnú kartu turnaja UFC 268 s hlavným zápasom Usman vs Covington 2 si môžete pozriet v priamom prenose alebo kedykoľvek zo záznamu prostredníctvom platformy VOYO.

NEW YORK/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Ufc

Dôležité udalosti