Ďalšia rana pre slovenský hokej: Dušana Pašeka ml. (†36) našli mŕtveho

Dušan Pašek.
Zdroj: TASR/TVNOVINY.sk

V krátkej dobe ide o druhú obrovskú ranu pre bratislavský klub.

Riaditeľ hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Dušan Pašek ml. (†36) si podľa našich informácií siahol na život. Smutnú správu pre tvnoviny.sk potvrdili dva nezávislé zdroje, podľa ktorých Pašeka našli obeseného na bratislavskej Kolibe. Správu o jeho úmrtí následne potvrdilo aj vedenie bratislavského klubu.

Bezvládne telo bývalého hokejistu našla v lese okolidúca žena, ktorá následne privolala políciu. Vyšetrovaním bližších okolností prípadu sa zaoberajú policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva policajného zboru v Bratislave III.

V krátkej dobe ide o druhú obrovskú ranu pre Bratislava Capitals, keď v stredu zomrel hokejista Boris Sádecký (†24), ktorý predtým utrpel kolaps na ľade rakúskeho Dornbirnu.

„Je to obrovská strata pre slovenský šport a pre každého, kto Dušana poznal. Mal pred sebou celý život a veľké plány, ako pomôcť slovenskému hokeju. Bol to môj najlepší priateľ a jeho smrť ma hlboko zasiahla. Chcem zároveň vyjadriť úprimnú sústrasť jeho najbližšej rodine,“ uviedol na facebookovej stránke Bratislava Capitals prezident klubu Ivo Ďurkovič. Účastník Ice Hockey League bude o ďalšom pokračovaní klubu informovať v najbližších dňoch.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Tragický osud Pašekovcov

Dušan Pašek ml. bol syn legendárneho útočníka Slovana Bratislava a československej reprezentácie Dušana Pašeka st. Aj slávny "Ceco" zomrel tragicky vo veku 37 rokov, keď ho 14. marca 1998 našli zastreleného v jeho pracovni, smrť vtedajšieho prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) oficiálne uzavreli ako samovraždu.

Dušan Pašek ml. bol odchovanec bratislavského hokeja. V A-tíme Slovana debutoval v sezóne 2003/2004, už v nasledujúcom ročníku sa s bratislavským klubom tešil zo zisku majstrovského titulu. Od ročníka 2006/2007 bol hráčom Skalice, kde strávil tri sezóny.

Potom sa presunul do HC Košice, v zápase proti Banskej Bystrici 23. novembra 2010 zaznamenal svoj prvý hetrik v najvyššej slovenskej súťaži. Na konci sezóny sa tešil zo zisku svojho druhého extraligového titulu. Vo februári 2016 sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru pre dlhodobé zdravotné problémy.

Celkovo v slovenskej extralige odohral 657 zápasov s bilanciou 152 gólov a 168 asistencií. Za slovenskú reprezentáciu nastúpil v štyroch stretnutiach v novembri 2008. V ročníku 2018/19 sa nakrátko k hokeju vrátil a odohral tri duely za Hodonín v tretej najvyššej českej súťaži. V uplynulých rokoch sa už angažoval na viacerých manažérskych pozíciách v klube Bratislava Capitals.

„Slovenský zväz ľadového hokeja vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a priateľom zosnulého Dušana Pašeka ml.,“ uviedol web hockeyslovakia.sk. Na tragickú smrť reagovali na sociálnej sieti aj predstavitelia najvyššej slovenskej súťaže: „Stále tomu nemôžeme uveriť... V mene Tipos Extraligy vyjadrujeme celej rodine úprimnú sústrasť. Odpočívaj v pokoji, Ceco.“


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti