Rodina Borisa Sádeckého dáva stopku konšpiráciám: Prezradili, čo zapríčinilo jeho kolaps na ľade

Zomrel Boris Sádecký.
Zdroj: iClinic Bratislava Capitals/tvnoviny.sk

Slovenský útočník zomrel v stredu (3. 11.) po tom, ako v piatok (29. 10.) odpadol počas zápasu.

Slovenskou hokejovou scénou v stredu (3. 11.) otriasla správa o nečakanom skone útočníka bratislavského Capitals Borisa Sádeckého.

Dvadsaťštyriročný rodák z Trenčína skolaboval v piatkovom (29. 10.) dueli nadnárodnej ICEHL na ľade rakúskeho Dornbirnu.

Po piatich dňoch však, žiaľ, svoj boj prehral. Bezprostredne po informácii o jeho úmrtí sa začali vynárať špekulácie o tom, či sa pod túto tragédiu nepodpísalo prekonané ochorenie COVID-19, prípadne očkovanie proti nemu.

Rodina nebohého talentovaného hokejistu sa z tohto dôvodu rozhodla uviesť veci na pravú mieru.

„Boris sa ku koncu prvej tretiny zrútil na ľad a skolaboval. Pri poskytovaní prvej pomoci trvalo určitú dobu, kým sa podarilo obnoviť činnosť jeho srdca. Bol prevezený do nemocnice, kde v stabilizovanom stave v umelom spánku boli vykonané prvé vyšetrenia. Keďže neumožnili vyvodiť jednoznačné závery, bol vrtuľníkom prevezený do nemocnice v Innsbrucku na špecializované pracovisko srdcovo-cievnej medicíny,“ uvádza rodina, ktorá sa rozhodla založiť organizáciu Dobré srdce Borisa Sádeckého.

Myslel si, že nastupuje v plnej sile

„Dnes už vieme, že Boris v deň kolapsu mal ľahký zápal srdcového svalu. Taký ľahký a nevýrazný, že ani sám nevedel, že niečo s jeho srdcom nie je v poriadku. Lekári museli vykonať niekoľko opakovaných vyšetrení, aby si tým zápalom boli istí. Boris si myslel, že na zápas nastupuje pri sile a bol v dobrej psychickej pohode. Tento srdcový zápal pravdepodobne spôsobil zástavu srdca, ktoré mu počas zápasu prestalo pracovať. Nasledujúce dni mu bola poskytnutá špičková zdravotná starostlivosť. Nikto si netrúfol odhadnúť, ako dlho bol jeho mozog bez kyslíka a kedy bude vhodný čas prebrať ho z umelého spánku. Najhorší scenár, na ktorý sme sa báli čo i len pomyslieť, sa potvrdil v stredu popoludní, keď lekári skonštatovali mozgovú smrť,“ dodali.

V stanovisku sa vyjadrili aj na margo špekulácií ohľadom COVID-u: „Môžeme potvrdiť, že lekári u Borisa COVID vylúčili. Zároveň všetky úvahy na tému očkovania sú len prázdne špekulácie a dovoľujeme si s pokorou požiadať, aby sa nešírili,“ skonštatovala rodina Borisa Sádeckého, ktorá na záver priblížila cieľ založenia nadácie.

V nej chcú „aktívne viesť kampaň, osvetu a vzdelávať o zdravotnej starostlivosti pri športe, či už profesionálnom, alebo rekreačnom“.

#dobresrdceborisasadeckeho Dobrý deň, strata blízkej osoby je mimoriadne ťažká situácia, o to viac, keď ide o človeka,...

Uverejnil používateľ DOBRÉ SRDCE Borisa Sádeckého Piatok 5. novembra 2021

zdroj: Facebook/Dobré srdce Borisa Sádeckého

Dva dni po úmrtí Sádeckého postihla tím HC Bratislava Capitals ďalšia tragédia. Viceprezident a zároveň generálny manažér tímu Dušan Pašek ml. si podľa všetkého siahol na život.

TRENČÍN/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti