Šport

Exhibícia na počesť Demitru sa skončila symbolicky, Chára rozhodol

Zdeno Chára počas exhibičného zápasu na počesť Paľa Demitru.
Zdroj: TASR

Štvordňové benefičné podujatie vyvrcholí poslednou exhibíciou v podaní oboch výberov v sobotu o 17.00 h v bratislavskej Slovnaft aréne.

Aj druhý exhibičný duel na počesť Pavla Demitru medzi Slovak Stars a St. Louis Blues Alumni sa skončil v riadnom hracom čase symbolickou remízou 14:14, v samostatných nájazdoch ho následne rozhodol Zdeno Chára.

Diváci v Trenčíne si okrem úsmevných a dojímavých momentov vychutnali aj niekoľko zaujímavých situácií. Na ľade sa predstavili až štyria členovia hokejovej rodiny Šťastných, pričom Peter si zahral v útočnej formácii spoločne so svojimi synmi Paulom a Yanom. Okrem nich nastúpil už aj čerstvý víťaz Stanleyho pohára Marián Gáborík. 

Zdroj: TASR

Slovak Stars - St. Louis Blues Alumni 15:14 sn (4:3, 3:6, 7:5)

Góly: 8. Šatan (Višňovský), 15. Šatan (Handzuš, Višňovský), 18. Peter Šťastný (tr. strieľanie), 20. Bartečko (Višňovský, Šatan), 22. Gáborík (Haščák) , 37. Šatan (Bartečko, Handzuš), 38. A.Šťastný, 41. Haščák (Gáborík, Chára), 42. Lintner (Cíger, Bondra), 51. Bondra (Cíger), 51. Bondra, 53. Handzuš (Gáborík, Šatan), 57. Bondra (Višňovský, Cíger), 60. Chára  - 2. Silinger, 3. Petrovický (Chase, Silinger), 11. Čajánek (Low, Finley), 24. Wensink, 24. Nash (Chase), 28. Low (Paul Šťastný, Y. Šťastný), 30. Silinger (Chase, Wensink), 33. Wensink (tr. strieľanie), 38. Yake, 45. Young (Yake), 46. Y.Šťastný (Yake, McLennan), 56. Mayers (Čajánek, Yake), 58. Y. Šťastný. Rozhodovali: Čaprnka, Marušin, 5000 divákov

Zostavy:

Slovak Stars: V.Hiadlovský – Sekeráš, Hecl, Lintner, Višňovský, Chára – Cíger, Jánoš, Haščák, A.Šťastný, Pavlikovský, Šatan, Bartečko, Handzuš, Peter Šťastný, Bondra, Gáborík. Tréner: V. Šťastný 

St. Louis Blues Alumni: McLennan – Finley, Low, Chase, Yake, Sillinger, Mayers, Nash, Young, Troliga, Wensink, Patey, Federko, Y. Šťastný, Paul Šťastný, Petrovický. Tréner: P. Turnbull

Úvodné buly trenčianskej exhibície vhodil medzi hokejky Zdena Cháru a Kellyho Chasea Demitrov otec Pavol. Následne si z rúk kapitána St. Louis prevzal hokejku, s ktorou jeho syn zaznamenal pred niekoľkými rokmi v drese "bluesmanov" víťazný gól v stretnutí a daroval ju fanúšikovi. Ten vyhľadal predstaviteľov projektu Alumni, aby ju práve pri tejto príležitosti odovzdali Pavlovi Demitrovi staršiemu.

Zdroj: TASR

Pozornosť pútali nielen zaujímavé kombinácie hokejových legiend na oboch stranách, ale aj striedanie hráčskych postov či zloženie jednotlivých formácií. Od druhej tretiny sa v ofenzíve amerických veteránov predstavilo aj rodinné trio - Peter Šťastný spoločne so svojimi synmi Paulom a Yanom. Tridsiata ôsma minúta následne postavila celý trenčiansky štadión "na nohy" a za neutíchajúceho potlesku vzdal spoločne s hráčmi hold slovenskej legende.

Blížiaci sa záver stretnutia sprevádzalo čoraz zábavnejšie predstavenie, pri ktorom gradovala aj atmosféra na tribúnach. Duel napokon skončil remízou 14:14, o symbolickom víťazstve Slovak Stars rozhodol v samostatných nájazdoch Zdeno Chára.
 

 

Hlasy po zápase


Marián Gáborík (Slovak Stars): "Vynikajúca atmosféra, ako za starých čias. Diváci pripravili výbornú kulisu. My sme sa bavili na ľade, bol to skvelý nápad. V tejto chvíli som už mal byť v USA, no teraz som rád, že som zostal. Niektoré fázy boli veľmi emotívne."

Ľubomír Višňovský (Slovak Stars): "Celý zápas som počul Paľove meno. Chvíľami to bolo emotívne, najmä záver druhej tretiny. Diváci si to užívali rovnako ako aj my na striedačke. Bolo to pekné, škoda len, že tu nemôže byť s nami. Aj americkí hráči ukázali, ako veľmi si ho vážia."

Zdeno Chára (Slovak Stars): "Cítil som sa veľmi dobre. Sú to páni hráči, veľké osobnosti. Ukázali pochopenie pre celú akciu a bez nich by toto nebolo možné. Je to veľmi krásne, keď si chcú všetci uctiť Paľovu pamiatku. Počas príhovoru mi prebehli hlavou niektoré zážitky či spomienky, no usmial som sa a bral to s radosťou."

Peter Šťastný (člen oboch výberov): "Emócie boli silné. V Poprade bola veľká úcta Paľovi, Trenčín je však špecifický. Tu bol hokejovo doma a bolo to cítiť. Myslím, že dôstojnosť tohto všetkého je skutočne úprimná. Na ľade dnes bolo veľké množstvo talentu, úspechu a skúseností. Títo chlapci prišli aj dnes s radosťou, aby urobili dobrý skutok, uctili si Paľa a opäť pomohli mladým slovenským hokejistom."

Ľuboš Bartečko (St. Louis Alumni): "Bolo to skvelé, parádna atmosféra, splnilo to svoj účel. Snažil som sa užiť si tento zápas. V Trenčíne si Paľa skutočne veľmi pekne pripomínajú."

Kelly Chase (St. Louis Alumni): "Na ľade som sa už cítil, že som starý. Bola to zábava, zažil som pravú európsku hokejovú atmosféru. Všetci kričali, nahlas povzbudzovali. Bolo to fantastické, doslova niečo neuveriteľné zo strany hráčov aj fanúšikov."

TRENČÍN/TASR - doplnené

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.