Hráči Bratislava Capitals prezradili, aké boli ich prvé reakcie po tragických udalostiach

Hráči Bratislava Capitals Dávid Buc a Samuel Baroš.
Zdroj: TV Markíza

Argumenty vedenia, prečo by bolo lepšie v sezóne nepokračovať, nakoniec padli na úrodnú pôdu.

Slovenský hokejový klub iClinic Bratislava Capitals požiadal po tragických udalostiach z minulého týždňa medzinárodnú ICE Hockey League o prerušenie účasti v ďalších zápasoch sezóny. Capitals sa však zo súťaže neodhlasujú a v ďalšej sezóne by v nej chceli pokračovať. 

Niektorých hráčov Capitals rozhodnutie klubu nedohrať sezónu prekvapilo. To je aj prípad náhradného brankára Samuela Baroša, ktorý síce takýto krok nečakal, no chápe ho.

„Bol som presvedčený, že budeme pokračovať. Po tom, ako nám to majiteľ oznámil, a hlavne akým štýlom, tak sme sa nad tým zamysleli a asi to je najlepšie riešenie,“ uviedol Baroš. 

Rozhodnutie klubu najskôr poriadne zaskočilo aj skúseného útočníka Dávida Buca, ktorý si toho v kariére už preskákal veľa, no aj pre neho je táto situácia nová. „Na začiatku sme boli nahnevaní, ale vedenie to dobre vysvetlilo. Vieme, že taká tragédia sa stala aj v Jaroslavli, a tiež sezónu nedohrali,“ myslí si Buc. 

Argumenty vedenia, prečo by bolo lepšie v sezóne nepokračovať, nakoniec padli na úrodnú pôdu.

„Možno si my hráči aj myslíme, že by sme to zvládli ale hrozilo by, že na nás padne nejaká kríza. Vedenie sa tak rozhodlo správne. Myslím si, že zmena prostredia každému iba prospeje. Sme však radi, že je to iba do konca sezóny a možno budúci rok nás oslovia znova,“ nádeja sa Buc.

V podobnom duchu sa vyjadril aj Baroš: „Hlavný argument bol ten, že by nás to zväzovalo. Celá sezóna by sa niesla v tomto duchu. Síce by sme hrali, ale výsledky, na ktorých nám veľmi záleží, by asi neboli také dobré, ako by sme chceli," myslí si brankár bratislavského klubu.

Zdroj: TASR

Baroš priznal, že ho rozhodnutie klubu zaskočilo a v prvom momente nevedel, čo bude ďalej robiť, no na druhý deň si utriedil myšlienky a svoju budúcnosť začal aktívne riešiť.

„Zatiaľ nič konkrétne nespomeniem ale som rád, že už prišli nejaké ponuky, ktoré teraz musím zvážiť a uvidím, čo z toho vyjde najlepšie,“ neprezradil viac Baroš.

Zároveň však dodal, že klub sa k hráčom po oznámení konca zachoval dobre. Majú k dispozícii tréningovú plochu aj zázemie až do doby, kým si nenájdu nový klub. „Od klubu je štedré, že to takto ďalej ťahá. Majiteľ to mohol celé zabaliť, ale rozhodol sa dať priestor hráčom, ktorí ešte nemajú nič dohodnuté,“ vysvetlil Baroš.

Postoj klubu k hráčom kvituje aj Dávid Buc: „Klub sa zachoval korektne. Povedali nám, že si môžeme hľadať nový klub a ký sa tak nestane, môžeme využívať zariadenia klubu a ďalej nám idú aj platy. Je to vynikajúca správa pre tých, ktorí nemajú možnosť sa niekam tak rýchlo dostať,“ uviedol Buc s tým, že on konkrétne už dostal nejaké ponuky zo Slovenska a Česka.

Bratislava Capitals síce sezónu nedokončí, no klub nezanikol a vedenie vyjadrilo túžbu v IHL pokračovať. Členovia súčasného kádra tak budú mať teoreticky možnosť sa do klubu vrátiť. 

„Ťažko povedať, čo bude. Ja som tu bol spokojný, je to moje domáce mesto. Liga je kvalitná. Neviem, čo bude ďalšiu sezónu,“ dodal Baroš.

Buc priznal, že tragická smrť Borisa Sádeckého, ktorému nečakane zlyhalo srdce, hráčov poriadne vystrašila a viacerí začali brať otázku svojho zdravotného stavu vážnejšie. „Zľakli sme sa. Keby sme pokračovali, už sme mali dohodnuté nejaké špeciálne zdravotné testy. Teraz si to zrejme bude každý riešiť po vlastnej línii,“ povedal.


BRATISLAVA/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti