Legendárny pretekár Valentino Rossi sa rozlúči s kariérou vo Valencii

Talian Valentino Rossi na trati počas preteku triedy MotoGP na Veľkej cene Malajzie.
Zdroj: TASR/AP - Vincent Thian

Štyridsaťdvaročný Rossi debutoval v seriáli MS v roku 2006.

V záverečných pretekoch sezóny MotoGP vo Valencii sa s bohatou kariérou definitívne rozlúči legendárny taliansky motocyklový pretekár Valentino Rossi. Sedemnásobný majster sveta v kráľovskej triede už dávnejšie oznámil svoj odchod z motoristickej scény, ten sa udeje v nedeľu 14. novembra na okruhu Ricarda Torma.

„Valencia nám zakaždým priniesla špeciálny víkend a môžu to byť vo viacerých aspektoch náročné preteky. Je to miesto, na ktoré mám z minulosti krásne spomienky. Verím, že počasie nám bude priať a budeme sa môcť koncentrovať na umiestenie v Top 15 a získať tak nejaké body," vyhlásil Rossi.

„Aj keď to budú moje posledné preteky v MotoGP, cítim sa normálne a myslím si, že tak to má byť. Možno dni po víkende budú pre mňa tento rok iné, ale uvidíme. Dúfam, že budem mať možnosť povedať ‘ciao’ mojim fanúšikom, že dosiahnem pred nimi dobrý výsledok a že sa im poďakujem za celoživotnú podporu," citoval ho portál crash.net.

Štyridsaťdvaročný Rossi debutoval v seriáli MS v roku 2006, o rok neskôr získal prvý titul v kubatúre do 125 cm3 vo farbách Aprilie. O dva roky neskôr s tým istým tímom ovládol celkové hodnotenie v triede do 250 cm3.

Neskôr sa stal ikonou kráľovskej triedy MotoGP. S Hondou vyhral šampionát trikrát (2001, 2002, 2003) a s Yamahou štyrikrát (2004, 2005, 2008, 2009). Počas svojej kariéry vyhral 115 pretekov a v historických tabuľkách mu patrí druhé miesto za krajanom Giacomom Agostinim (122 víťazstiev, 15 titulov).

Naposledy triumfoval v pretekoch ešte v roku 2017, poslednú pole position vybojoval v roku 2018, vlani skončil v konečnom poradí jazdcov na 15. priečke. V končiacej sa sezóne figuruje Rossi na 20. mieste klasifikácie MotoGP so ziskom 38 bodov.


VALENCIA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MotoGP

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.