Tragický koniec hádky o očkovaní: Ruský MMA bojovnik zabil doktora kosťou z obeda

Akmal Khoziev medzi policajtmi.
Zdroj: Instagram/khozhiev_ak47

Keď na miesto prišla polícia, Ribatiho našli ležať v kaluži krvi a Khoziev sa údajne k činu sám prihlásil

Spor o očkovaní proti koronavírusu sa skončil tragicky. Ruský MMA bojovník skončil v putách po tom, ako ho obvinili z vraždy doktora na ostrove Guam, ktorý je súčasťou súostrovia Mariány.

Obvinený Akmal „AK47“ Khozhiev (27) sa so svojou obeťou, lekárom Miranom Ribatim poznal niekoľko rokov. Často spolu trénovali v miestnom gyme. Správa o hádke s tragickým koncom preto ich spoločných známych nepríjemne zaskočila.

Incident sa stal minulý piatok v apartmánovom komplexe v mestečku Tamuning počas večere. Khozhiev, ktorý sa netají odporom k vakcínam, sa dostal s Ribatim, ktorý je naopak zástancom vakcinácie, do ostrého sporu. Ten mal vyústiť do bitky, pri ktorej Khoziev najskôr Ribatiho škrtil až kým neodpadol, aby mu následne v bezvedomí uštedril niekoľko rán do krku s ostrým úlomkom kosti, ktorá zostala na stole po hostine. Potom mu mal zasadiť ranu istoty s nožom.

Keď na miesto prišla polícia, Ribatiho našli ležať v kaluži krvi a Khoziev sa údajne k činu sám prihlásil. „Pane, bol som to ja, to ja som ho zabil,“ prihovoril sa vraj jednému z policajtov.

Brutálny čin bol pre mnohých ľudí, ktorí oboch mužov poznali, nepochopiteľný. Našli sa však aj takí, ktorí pred zvyšujúcou sa agresivitou Khozhieva varovali. Smutnú udalosť na sociálnej sieti komentoval bývalý bojovník organizácie Bellator JJ Ambrose, ktorý s Khozhievom spolupracoval niekoľko rokov. „Bol to skvelý človek, až do momentu, kedy sa všetko zmenilo,“ uviedol Ambrose pre portál Kuam. „Snažili sme sa pred ním ľudí varovať, že „AK“ už nie je „AK“,“ dodal bývalý bojovník.

TAMUNING/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti