Vlhovej sobia rodina z Levi má už 5 členov. Čo sa so zvieratami stane po pretekoch?

Slovenka Petra Vlhová kŕmi sobie mláďa po triumfe v slalome Svetového pohára alpských lyžiarok vo fínskom Levi.
Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

Po sobotňajšom a nedeľnom triumfe Vlhovej jej do zbierky pribudli dve nové zvieratá.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová má za sebou výnimočne úspešný víkend. Vo fínskom Levi dosiahla víťazné double, za ktoré získala nielen body do svetového pohára a prize money 90-tisíc švajčiarskych frankov, ale i „živú odmenu“ – dvoch sobov.

Keďže išlo už o jej v poradí 4. a 5. víťazstvo na tomto podujatí, pomaly by si slovenská lyžiarka mohla založiť sobiu farmu, má to ale háčik - zvieratá dostala iba na oko. Vítaz slalomu sa totiž nestane ich faktickým majiteľom, na základe tejto pekne tradície má iba právo ich nakŕmiť a dať im meno. Zvieratá následne zostanú žiť na neďalekej farme, kde ich môžu ich „krstitelia“ navštevovať. 

Vlhovej sobia rodina má už 5 členov. Keď vyhrala slalom v Levi v roku 2017, malému sobíkovi dala meno po svojom otcovi – Igor. Po vlaňajšom double sa tejto pocty dočkala jej mentálna trénerka Pepi a bratova dcéra Lujza.

Po sobotňajšom a nedeľnom triumfe Vlhovej jej do zbierky pribudli dve nové zvieratá. Štvrtý sob dostal meno Michal, podľa slovenského novinára a nakoniec došlo aj na brata Borisa, ktorého meno nesie posledný prírastok.

 „Dala som mu meno Boris, po mojom bratovi. Je vždy so mnou, je pre mňa veľkou podporou. Bez neho by som nebola tam, kde som,” uviedla lyžiarka po pretekoch.

LEVI/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.