Šport

VIDEO: V Mercedese to vrie, Hamilton tvrdí, že Rosberg doňho vrazil úmyselne

Incident Hamiltona a Rosberga na VC Belgicka.
Zdroj: TASR

Tohtosezónnu dominanciu Mercedesu potvrdili jeho jazdci už v kvalifikácii, keď zajazdili najrýchlejšie časy a na štarte obsadili prvý rad. Čo sa však stalo počas VC Belgicka sa chápe len ťažko.

V tíme F1 Mercedes to po nedeľňajšej Veľkej cene Belgicka poriadne vrie. Britský jazdec Lewis Hamilton po kolízii s tímovým kolegom Nicom Rosbergom, s ktorým bojuje o majstrovský titul, preteky na okruhu v Spa-Francorchamps nedokončil. Následne novinárom prezradil, že sa mu nemecký pilot v podstate priznal, že do neho vrazil úmyselne.

Tohtosezónnu dominanciu Mercedesu potvrdili jeho jazdci už v kvalifikácii, keď zajazdili najrýchlejšie časy a na štarte obsadili prvý rad. Začiatok pretekov však prvému Rosbergovi nevyšiel, na štarte ho predbehol Hamilton a aj krajan Sebastian Vettel z Red Bullu. Už v druhom kole ale zaútočil Rosberg na Hamiltona a pri manévri pravou stranou predného krídla škrtol o zadnú pneumatiku Britovho monopostu.


Povedal mi, že sa mi mohol vyhnúť, ale nechcel

Hamilton musel ísť do boxov a následne z pretekov odstúpil. Rosberg šiel o niekoľko kôl neskôr takisto k mechanikom, ktorí mu vymenili poškodené predné krídlo. Nemec však napokon obsadil v Belgicku druhé miesto a jeho náskok na čele šampionátu pred Hamiltonom narástol už na 29 bodov.

"Práve sme mali o tom míting a on sa mi v podstate priznal, že to celé urobil úmyselne. Povedal mi, že sa mi mohol vyhnúť, ale nechcel," vyniesol informáciu z tímovej porady Hamilton. Rosbergove slová majstra sveta z roku 2008 poriadne nahnevali. "Dokonca mi povedal, že to celé bola moja chyba," rozčuľoval sa.

Hamilton má vraj podporu aj u jazdcov z iných tímov. "Spýtajte sa napríklad Fernanda Alonsa. Keď je vedľa vás iné vozidlo o menej než polovicu dĺžky a vy ste na vnútornej strane dráhy, potom je to vaša stopa. Nemáte povinnosť nechávať nejaký extra priestor," podotkol Hamilton.

Rosberg sa k slovám svojho tímového kolegu nechcel vyjadrovať.

"Ľutujem, že som mal s Lewisom kolíziu, ale vidím to skrátka ako klasickú nehodu. Bol som v tej chvíli rýchlejší a naskytla sa mi príležitosť ho predbehnúť. Rozhodol som sa ísť z vonkajšej strany, pretože vnútorná stopa bola zablokovaná. Šanca tam bola, nešlo o riskantnú situáciu," vysvetľoval Rosberg, ktorý svojím činom rozhneval britských fanúšikov a tí ho na pódiu vypískali.

Podľa bývalého šéfa stajne F1 Eddieho Jordana nesie vinu za celú situáciu vedenie Mercedesu. "Manažment Mercedesu ukázal slabosť. Oni mali nad tým prevziať kontrolu a povedať pilotom, čo je správne a čo zlé. Aby jeden na druhého útočil už v druhom kole, to sa jednoducho nerobí," citovala Jordana stanica BBC.

SPA-FRANCORCHAMPS/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.