VIDEO: Kde bol rozhodca? Bojovník postojačky spal, boxer ho ďalej mlátil

Frank Mir má po sérii úderov problém stáť na nohách.
Zdroj: YouTube/ Triad combat

Bolo jasné, že je po zápase, no rozhodca ešte nepochopiteľne nechal Puleva pokračovať.

Vrcholom sobotňajšieho galavečera bojových umení v Arlingtone v americkom Texase bol súboj medzi bulharským boxerom Kubratom Pulevom a bývalým šampiónom UFC Američanom Frankom Mirom. Išlo o špeciálne podujatie, v ktorom sa bojovalo podľa zmiešaných pravidiel v malých rukaviciach a v ringu s tvarom trojuholníka.

Jasným favoritom bol Pulev, ktorý patrí k špičke ťažkej váhy a za všetko hovorí fakt, že vo svojej kariére prehral iba s majstrami sveta Vladimirom Kličkom a Anthonym Joshuom. Niekdajší šampión UFC Mir už je za zenitom, čo dokumentuje jediné víťazstvo za uplynulých 6 rokov a podľa toho vyzeral aj priebeh duelu.

Pulev nenechal nič na náhodu a svojho súpera doslova sfúkol hneď v prvom kole. Mir bol totálne vyčerpaný a ku koncu už stál na nohách iba vďaka sile vôle.

Bolo jasné, že je po zápase, no rozhodca ešte nepochopiteľne nechal Puleva pokračovať. Mir so zvesenými rukami na prekvapenie všetkých inkasoval ešte niekoľko úderov. Rozhodca zápas ukončil, až keď si uvedomil, že Mir v podstate spí postojačky. 


Na sociálnych sieťach sa na rozhodcu zniesla vlna kritiky. Vyčítali mu, že duel neukončil skôr a riskoval tak zdravie bojovníka. Kritiku si však vyslúžil aj samotný Frank Mir za to, že vôbec prijal súboj, ktorý bol dopredu rozhodnutý.

Mnohí v komentároch napísali, že im záver súboja pripomínal počítačovú hru Mortal Kombat, ktorú preslávili najmä veľkolepé ukončenia protivníkov.

ARLINGTON/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Box

Dôležité udalosti