Michael Jordan raz odmietol ponuku na 100 miliónov dolárov za „dve hodiny práce“

Michael Jordan na archívnej snímke z roku 2019..jpg

Podobné situácie zažil manažér so svojim prominentným klientom viackrát.

Legendárny basketbalista Michael Jordan sa preslávil aj ako úspešný biznismen. Na svojom mene dokázal zarobiť stovky miliónov dolárov, no napriek veľkému množstvu reklamných partnerstiev neskočil po každej ponuke. Jeden príklad za všetky odhalil Jordanov manažér David Falk. Znie to priam neuveriteľne, no Jordan mal pred pár rokmi odmietnuť 100 miliónov dolárov za „dve hodiny roboty“, píše portál Sport Bible.

„Pred tromi rokmi som mu na stôl položil ponuku na 100 miliónov dolárov. Jediné, čo mal urobiť, okrem poskytnutia svojho mena a priazne, bola asi dvojhodinová účasť na akcii, kde mali oznámiť partnerstvo. A on to odmietol,“ uviedol Falk.

Podobné situácie zažil manažér so svojim prominentným klientom viackrát. Spomenul aj starší príbeh, keď Jordan odmietol 7 miliónov dolárov za to, že sa zúčastní na golfovom turnaji. „Keď bol pred rokmi v Ázii na predsezónnom turné, prišla za nami istá Filipínčanka, a ponúkla nám niekoľko miliónov za to, že Michael strávi jeden deň na golfovom turnaji. Aj túto ponuku odmietol,“ spomína Falk.

Pre bežného človeka sú takéto sumy mimoriadne lákavé, no Jordan na takéto „šaškovanie“ vôbec nie je odkázaný. S majetkom 1,6 miliardy dolárov je najbohatším športovcom histórie. Odkedy v roku 1984 vstúpil do NBA, stal sa tvárou najväčších firiem ako Nike, Coca-Cola, Mc Donalds či Gatorade.

Najväčšia časť jeho príjmov však plynie z jeho značky Air Jordan, ktorá patrí pod firmu Nike. Jordan na predaji oblečenia a obuvi s ikonickým logom s vlastnou siluetou zarobí každý rok 140 miliónov dolárov. Slušný zárobok si nedávno pripísal napríklad aj vďaka partnerstvu s futbalovým klubom Paríž Saint-Germain. Po tom, ako do PSG prestúpil Lionel Messi Jordan iba za jeden týždeň zarobil 10 miliónov dolárov na predaji dresov s menom nemenej slávneho Argentínčana.

WASHINGTON/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Michael Jordan

Dôležité udalosti