UFC Fight Night na VOYO: Hlavným lákadlom turnaja je súboj bantamovej váhy Font vs Aldo

UFC Fight Night: Rob Font vs Jose Aldo.
Zdroj: TV Markíza

Priamy prenos z hlavnej karty sa na VOYO začína v nedeľu ráno (5. 12.) od 04.00 hod.

UFC Apex centrum v Las Vegas bude v noci zo soboty na nedeľu dejiskom ďalšieho kvalitného bojového turnaja a prostredníctvom videoportálu VOYO pri tom môžete byť aj vy.

V hlavnom zápase podujatia UFC Vegas 44 si v bantamovej váhe zmerajú sily Rob Font a Jose Aldo. Ide o rebríčkovo najvyššie postavených bojovníkov na turnaji, ktorí disponujú obrovskými skúsenosťami a najmä atraktívnym bojovým štýlom.

Aktuálna štvorka divízie, 34-ročný Američan Rob Font Medzi svetovou elitou v MMA pôsobí už sedem rokov, ale k opasku sa zatiaľ nepriblížil. Bývalý šampión organizácie CES (2013) je veľmi komplexným typom bojovníka, ktorý dokáže víťaziť všetkými spôsobmi.

Jeho profesionálna bilancia je 19 výhier (12 pred limitom) a 4 prehry. Ešte nikdy nebol knokautovaný a iba raz prehral pred limitom (po submisii). V súčasnosti ťahá sériu štyroch víťazných zápasov v rade.

Proti Fontovi bude stáť 35-ročný Brazílčan José Aldo, ktorý je bývalým dvojnásobným šampiónom pérovej divízie UFC a majster organizácie WEC. Je tiež majstrom sveta v brazílskom jiu-jitsu z roku 2003. Aldo vo svojej kariére absolvoval až 37 zápasov, pričom 30-krát vyhral a iba 7-krát pocítil chuť porážky. Až v 17 prípadoch súpera knokautoval. O titul v bantamovej váhe bojoval v júli 2020, zápas s Petrom Yanom však nezvládol.

Obaja súperi sú výborní grappleri aj strikeri. Aldo má však viac skúseností a ešte jednu zbraň v podobe nepríjemných low kickov, ktorými môže narobiť Fontovi veľké problémy. 

Na hlavnej karte sú aj dva zaujímavé zápasy v ľahkej váhe Brad Riddell vs. Rafael Fiziev a potom Clay Guida vs. Leonardo Santos. V poloťažkej divízii sa stretnú Jimmy Crute a Jamahal Hill a v strednej hmotnostnej kategórii si zmerajú sily Brendan Allen s Chrisom Curtisom.

Hlavná karta UFC Fight Night

Hlavný zápas: Rob Font (USA) vs. José Aldo (Brazília) bantamová váha

Brad Riddell (Nový Zéland) vs. Rafael Fiziev (Kirgizstan) ľahká váha

Clay Guida (USA) vs. Leonardo Santos (Brazília) ľahká váha

Jimmy Crute (Austrália) vs. Jamahal Hill (USA) poloťažká váha

Brendan Allen (USA) vs. Chris Curtis (USA) stredná váha

Bryan Barberena (USA) vs. Darian Weeks (USA) welterová váha

Priamy prenos z hlavnej karty sa na VOYO začína v nedeľu ráno (5. 12.) od 04.00 hod. Turnaj si potom budete môcť pozrieť kedykoľvek zo záznamu.

LAS VEGAS/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Ufc

Dôležité udalosti