VIDEO: Okatejší podvod tak skoro neuvidíte. Kolumbijský tím postúpil vďaka darovanému gólu

Jonathan Seguera s loptou krátko pred víťazným gólom.
Zdroj: YouTube/ Win Sports

Kolumbijská Asociácia profesionálnych hráčov futbalu záver zápasu označila za jasný podvod a žiada vyšetrenie prípadu.

Obrovská hanba kolumbijského futbalu a nedostatok rešpektu. Takto označili futbalisti reprezentujúci túto juhoamerickú krajinu okolnosti, za ktorých do tamojšej najvyššej súťaže postúpil klub Union Magdalena. V sobotu v zápase B-skupiny druhej ligy proti Llaneros FC Union ešte v nadstavenom čase prehrával 0:1 no v 95. resp. 96. minúte prišiel „zázračný“ obrat, píše portál ESPN.

Najmä druhý gól smrdel manipuláciou, obrancovia tímu Llaneros sa doslova iba prizerali, ako útočník Magdaleny Jonathan Segura, nikým neatakovaný, pohodlne skóroval z niekoľkých metrov. Hráči Magdaleny v tom čase už vedeli, že ich hlavný rival v boji o postup prehral a víťazný gól tak znamenal, že v budúcej sezóne si zahrajú v elitnej súťaži.

Kolumbijská Asociácia profesionálnych hráčov futbalu záver zápasu označila za jasný podvod a žiada vyšetrenie prípadu. Okolnosti postupu Union Magdalena nahnevali aj legendu kolumbijského futbalu a dlhoročného hráča Juventusu Juan Cuadrada, či jeho spoluhráča z reprezentácie Manuela Uribu. „Je to obrovská hanba pre náš futbal,“ zhodli sa obaja hráči.


LLANEROS/kckc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.