MMA večer na VOYO: KSW ponúkne najlepší turnaj v histórii, v UFC si to rozdajú KO špecialisti

KSW 65 Khalidov vs Soldić.
Zdroj: kswmma.com

Prostredníctvom videoplatformy VOYO pri tom môžete byť aj vy.

Najväčšia MMA organizácia v Európe KSW pripravila najlepší turnaj vo svojej histórii. Galavečer v Gliwiciach totiž v sobotu večer vyvrcholí súbojom dvoch šampiónov. Titul v strednej váhe bude obhajovať Mamed Khalidov proti majstrovi welterovej divízie Robertovi Soldičovi, a prostredníctvom videoplatformy VOYO pri tom môžete byť aj vy.

Aby toho nebolo málo, ešte predtým uvidíme aj brazílsko-francúzsku bitku o opasok v perovej kategórii medzi Danielom Torresom a Salahdine Parnassem. Turnaj KSW 65 v sobotu od 19:00 hod.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia československej MMA scény. Na turnaji sa totiž predstavia až dvaja jej zástupcovia. Miroslav Brožvyzve Adama Niedźwiedźa a Magdaléna Šormová sa postaví Anite Bekus.

Khalidov vs Soldič: Súboj generácií a dvoch rôznych bojových kultúr

Už 41-ročný Mamed Khalidov (35 výhier - 7 prehier - 2 remízy), rodák z čečenského hlavného mesta Groznyj, pôsobí v KSW už 14 rokov. Za ten čas získal dva opasky šampióna. V roku 2009 si najprv bojovník s poľským pasom uchmatol titul v poloťažkej váhe.

O šesť rokov neskôr v Krakove naskočeným kolenom rozhodol titulový zápas v strednej váhe proti Michalovi Materlovi. Podobným spôsobom už po necelých 40 sekundých Mamed zložil v októbri 2020 aj Scotta Askhama. Čo bola jeho posledná obhajoba a zároveň posledný zápas v klietke.

Roberto Soldič (19 výhier - 3 prehry) titul vo welterovej váhe získal prvýkrát v roku 2017, keď zdolal Borysa Mankowskiho. Dricus du Plessis mu ho však už o štyri mesiace vzal. Lenže Chorvát ho v odvete porazil a získal opasok naspäť. Odvtedy vyhral ďalšie štyri zápasy v rade.

Obhajoval už dvakrát, v máji 2019 proti Krystianovi Kaszubowskimu a v septembri 2021 proti českému borcovi Patrickovi Kinclovi. Medzitým 25-ročný bývalý boxer s prezývkou "Robocop" úspešne debutoval v strednej váhe víťazstvom nad spomínaným Michalom Materlom.

Hlavnú kartu galavečera KSW 65 s hlavným zápasom Khalidov vs Soldič si môžete pozriet v priamom prenose alebo kedykoľvek zo záznamu prostredníctvom platformy VOYO .

Zdroj: TV Markíza

GLIWICE, LAS VEGAS/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Ufc

Dôležité udalosti