Plavcovi Dušovi chýbalo na postup do finále 16 stotín sekundy

Krátky bazén na plaveckých MS v Abú Zabí.
Krátky bazén na plaveckých MS v Abú Zabí. Zdroj: Slovenská plavecká federácia

Podarilo sa mu prekonať vlastný slovenský rekord.

Slovenský plavec Matej Duša skončil v semifinále majstrovstiev sveta v krátkom bazéne v Abú Zabí na 50 m v.sp. na 11. mieste. Do finále nepostúpil, no prekonal vlastný slovenský rekord, ktorý dopoludnia vyrovnal. Dvadsaťjedenročný Slovák zlepšil svoje osobné maximum (21,44) o šesť stotín sekundy na 21,38. Na posledného postupujúceho Iana Yentoua z Hongkongu mu chýbalo 0,16 s.

"Pred semifinále som sa cítil veľmi dobre, bol som oddýchnutý a pripravený, nemal som dôvod byť nejaký nervózny. Koniec-koncov, sú to moje prvé MS a musím povedať, že som si to užil. Výsledok, ktorý som dosiahol, je podľa mňa veľmi dobrý, i keď tam boli ešte malé chyby, ale som rád, že som ten čas dokázal trochu stiahnuť. Celkovo som teda spokojný, nemohol som čakať nič lepšie," povedal Duša v tlačovej správe Slovenskej plaveckej federácie (SPF).

V sobotu boli v akcii aj ďalší Slováci. Na 100 m polohové preteky obsadil Adam Halas 25. miesto, za vlastným slovenským rekordom (54,00) zaostal o 7 desatín sekundy. Lillian Slušná skončila na 50 m motýlik na 31. pozícii (27,49). Dve rozplavby absolvovala Tamara Potocká, na 100 m polohové preteky ju klasifikovali na 26. mieste (1:01,65 min) a na 200 m znak na 21. priečke (2:16,59). Tomáš Klobučník skončil na 200 m prsia na 20. pozícii (2:08,40).

ABÚ ZABÍ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Plávanie

Dôležité udalosti