Šport

Šatan vysvetlil, akú ponuku prijal od Trenčína

Kapitán Miroslav Šatan po strelení prvého gólu na MS v Minsku proti Francúzom.
Zdroj: TASR

Podľa bývalého hokejistu v súčasnosti asi neexistuje sila, ktorá by ho mohla presvedčiť, aby opäť hral súťažný hokej.

Bývalý hokejový útočník Miroslav Šatan sa nevráti do súťažného kolotoča v drese Dukly Trenčín. V minulých dňoch sa objavili informácie, že topoľčiansky rodák dostal ponuku od vedenia Dukly a hneď sa začalo špekulovať, či pôjde o návrat na ľadové plochy. Šatan po majstrovstvách sveta 2014 v Bielorusku oznámil koniec kariéry.

"Musím to vysvetliť, lebo zase to mediálne prerástlo niekomu cez hlavu. V podstate ide o to, že Dukla Trenčín pripravuje svoju mediálnu kampaň v spolupráci so svojimi bývalými hráčmi. Samozrejme, že som tomu vyhovel. To je celé. Ako keby tomu, čo som o svojom konci kariéry povedal, nikto neveril," uviedol v rozhovore pre denník Šport Miroslav Šatan, ktorý sa teraz chystá s rodinou na pár mesiacov do zámoria a hranie či trénovanie podľa jeho slov momentálne nehrozí. V kontakte s hokejom bude len cez osemročného syna, ktorý trénuje v žiackych tímoch.

Podľa Šatana v súčasnosti asi neexistuje sila, ktorá by ho mohla presvedčiť, aby opäť hral súťažný hokej. Minulý týždeň absolvoval tri exhibície na počesť Pavla Demitru, ale nad návratom neuvažuje.

"Uvidím, ako na mňa bude pôsobiť ten voľný čas. Nikdy som nepovedal, že už nebudem hrať nikdy. Rozhodnutie som však urobil a čím viac času od toho okamihu uplynie, tým bude menej pravdepodobné, že ešte hrať budem," doplnil pre Šport Šatan, ktorý sleduje aj dianie v bratislavskom Slovane. V klube ešte v minulom ročníku hral a aj počas nedávnej exhibície ho fanúšikovia vyzývali k návratu do belasého dresu.

"Je pravdou, že v minulej sezóne sa káder nejako výrazne neposilnil a tomu zodpovedali aj výsledky. Teraz vedenie investovalo do nákupov alebo káder určite vylepšilo, takže očakávania zrejme budú vyššie ako v predchádzajúcom ročníku. Myslím si, že Slovan má teraz mužstvo na to, aby si v play-off zahral," doplnil pre Šport Šatan.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.