Súd zamietol žalobu bývalého študenta voči extrénerovi Aldrichovi

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

V tíme Chicaga skončil vlani v júni bez ďalšieho vyšetrovania záležitosti.

Súd v Illinois v pondelok (27. 12.) zamietol žalobu bývalého michiganského študenta proti niekdajšiemu hokejovému trénerovi Bradovi Aldrichovi za sexuálny útok.

Aldrich pôsobil v Chicagu Blackhawks do roku 2010 a z rovnakého činu ho po dekáde obvinil aj hokejista Kyle Beach. Správa vyvolala obrovský rozruch a v jej dôsledku prišlo o miesto viacero ľudí vrátane Joela Quennevilla. Tréner, ktorý priviedol Chicago k trom Stanley Cupom, odstúpil na jeseň z postu kouča Floridy.

Bývalého študenta zastupuje rovnaká právnička ako Beacha - Susan Loggansová. Niekdajší hráč Miškovca sa s klubom tento mesiac dohodol na mimosúdnom vyrovnaní. Blackhawks ho draftovali v roku 2008 v 1. kole z 11. miesta, no za A-tím tím nikdy nenastúpil.

Aldrich skončil v tíme Chicaga 14. júna 2010 bez ďalšieho vyšetrovania záležitosti. O tri roky neskôr sa priznal v inom prípade sexuálneho obťažovania stredoškolského hokejistu, ktorý neskôr taktiež zažaloval Chicago za to, že nekonalo voči svojmu niekdajšiemu trénerovi. Aldrich si za tento prípad odsedel deväť mesiacov. Informácie priniesla AP.

CHICAGO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti