Brankárka reprezentácie Korenčiová mení dres. Zahrá si už v poradí šiestej najvyššej súťaži

Na snímke vľavo brankárka Maria Korenčiová (Slovensko) a vpravo Stephanie van der Gragtová  (Holandsko).
Zdroj: TASR

V utorok už administratívne spečatila prestup do Španielska.

Slovenská reprezentačná brankárka Mária Korenčiová bude pokračovať v kariére v španielskom futbalovom klube Levante UD Femenino, s ktorým podpísala zmluvu do 30. júna tohto roka. Informoval o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

„Po tri a pol nádherných rokoch je čas spustiť novú výzvu. Chcem poďakovať personálu, hráčom a fanúšikom AC Miláno, ktorých som na tejto ceste stretla, veľa som sa tu naučila a vyrástla som. Ďakujem, že ste ma vždy podporovali a verili mi, bolo mi potešením byť súčasťou milánskej rodiny. Už sa neviem dočkať, čo mi prinesie budúcnosť," napísala Korenčiová na instagrame ešte na konci minulého roka.

V utorok už administratívne spečatila prestup do Španielska. „Levante UD Femenino má v ženskom futbalovom prostredí veľmi dobré meno a som naozaj rada, že môžem byť jeho súčasťou,“ povedala Korenčiová bezprostredne po príchode do tréningového centra španielskeho klubu pre futbalsfz.sk.

Futbal ochutná v poradí v šiestej najvyššej súťaži, po slovenskej (Slovan Bratislava), českej (Slavia Praha), nemeckej (Sand a Freiburg), švajčiarskej (Neunkirch) a talianskej (AC Miláno).

MADRID/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti