VIDEO: Nevedeli, že mikrofóny sú zapnuté. Austrálski moderátori vulgárne kritizovali Djokoviča

Moderátori ohovárali Djokoviča.
Zdroj: reprofoto: Twitter/@OzraeliAvi

Na záver rozhovoru moderátori poľutovali českú tenistku Renatu Voráčovú, ktorá musela z Austrálie odletieť domov, pretože nesplnila podmienky.

Austrálska televízia Seven Network čelí škandálu. Dôvodom je video zachytávajúce moderátorov, ktorí v domnienke, že mikrofóny si vypnuté, poohovárali srbského tenistu Novaka Djokoviča.

Hovorili o jeho údajnom falošnom tvrdení o pozitívnom teste a spomenuli aj českú tenistku Renatu Voráčovú.

„Nech sa na to pozrieš z akéhokoľvek uhla pohľadu, je to klamársky zákerný kretén. Ísť von, keď si pozitívny. Aj keď si nemyslím, že vôbec bol,“ povedala moderátorka Rebecca Maddernová počas súkromného rozhovoru o deväťnásobnom šampiónovi Australian Open. Jej kolega Mike Amor sa pridal. „Mal blbú výhovorku a potom sa zamotal do vlastných debilných klamstiev,“ povedal na adresu srbského tenistu.

Footage has been circulated on social media of an off-camera Seven Network newsroom "discussion" where the hosts are calling Novak Djokovic an arsehole and making other disparaging remarks about the tennis champion's character. How does mainstream media "discuss" the general public when they think the cameras are not rolling?

Uverejnil používateľ Real Rukshan Utorok 11. januára 2022

Na záver rozhovoru moderátori poľutovali českú tenistku Renatu Voráčovú, ktorá musela z Austrálie odletieť domov, pretože nesplnila podmienky nevyhnutné pre pobyt v krajine.

K škandálu sa v stredu vyjadril Craig McPherson, riaditeľ spravodajstva a verejných záležitostí spoločnosti Seven Uviedol, že to bude s osobou, ktorá je za únik súkromnej komunikácie zodpovedná, naďalej riešiť.

Novak Djokovič stále čelí hrozbe deportácie z Austrálie a to kvôli spomínaným okolnostiam s pozitívnym testom na Covid. Pochopenie pre neho nemá napríklad aj srbská premiérka Ana Brnabičová, ktorá jeho postup označila za jasné porušenie pravidiel.

MELBOURNE/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti