Djokovičovi hrozí neúčasť na treťom grandslamovom turnaji, tvrdia britské médiá

Reakcia Novaka Djokoviča po prehre o olympijský bronz.
Zdroj: TASR/AP

Srba deportovali z Melbourne, kde tamojší federálny súd znemožnil jeho obhajobu titulu na Australian Open.

Srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi hrozí, že sa nebude môcť predstaviť ani na treťom grandslamovom turnaji sezóny vo Wimbledone.

Djokoviča v nedeľu deportovali z Melbourne, kde tamojší federálny súd znemožnil jeho obhajobu titulu na Australian Open.

Okrem toho francúzska vláda plánuje zabrániť súťaženiu na svojom území nezaočkovaným športovcom, čo by v prípade Djokoviča znamenalo, že by nemohol štartovať na Roland Garros.

„Vo Veľkej Británii síce môžu nezaočkovaní športovci trénovať i hrať, to však Djokovičovi neposkytuje žiadnu záruku, že sa vo Wimbledone napokon predstaví,“ informoval portál mirror.co.uk.

Deväťnásobný šampión Australian Open prišiel prvýkrát o vízum ešte 6. januára krátko po prílete do Melbourne, keď pohraničné úrady usúdili, že nespĺňa podmienky vstupu do krajiny.

Djokovič potom strávil niekoľko dní v zariadení pre imigrantov, no neskôr uspel s odvolaním na prvostupňovom súde a začal s tréningom.

Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke však v piatok využil svoju osobitnú právomoc a opätovne tenistovi zrušil vízum.

Djokovič chcel bojovať o rekordný 21. grandslamový titul v kariére, no v nedeľu neuspel s odvolaním proti zrušeniu víza a musel opustiť krajinu.

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti