Ngannou alebo Gane? Legendy MMA predpovedajú, ako dopadne súboj o kráľa ťažkej váhy UFC

UFC 270: Ngannou vs Gane
Zdroj: TV Markíza

Mnohí odborníci sa zhodujú, že ak je niekto schopný poraziť Ngannoua, je to práve Gane.

V sobotu sa v americkom Anaheime uskutoční prvý číslovaný turnaj UFC v tomto roku. Galavečer UFC 270 ponúka mimoriadne atraktívnu zápasovú kartu a prostredníctvom videoplatformy VOYO pri tom môžete byť aj vy, priamy prenos z hlavnej karty si môžete pozrieť TU.

Jednoznačne najväčším lákadlom podujatia je titulový zápas divízie ťažkej váhy medzi úradujúcim šampiónom Francisom „Predátorom“ Ngannuom (16 - 3) a neporazeným držiteľom dočasného titulu Cirylom „Bon Gamin“ Ganom (10 - 0).

Ich vzájomný duel je o to pikantnejší, že ide o dvoch Francúzov a obaja spolu kedysi trénovali v rovnakom gyme. Súčasný Ganov tréner je navyše bývalým trénerom „Predátora“.

Jedným z dôvodov, prečo tento zápas púta takú veľkú pozornosť, je popri fakte, že ide o bývalých tímových kolegov, aj výrazný kontrast medzi štýlmi obidvoch bojovníkov. Zatiaľ čo Ngannou disponuje obrovskou silou a ide zrejme o najlepšieho knokautového umelca v histórii UFC, Gane sa vyznačuje technickým poňatím a výborným pohybom.

Kľúčovým faktorom, ktorý môže výrazne ovplyvniť výsledok súboja, je momentálne psychické rozpoloženie úradujúceho šampióna Ngannoua. Je verejne známe, že je nespokojný s finančnými podmienkami v UFC a poškuľuje po prechode do sveta boxu, v ktorom sa točia väčšie peniaze a za jeden titulový zápas môže zarobiť viac, ako za celú kariéru v MMA.


ANAHEIM/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Ufc

Dôležité udalosti