Goggiová v Cortine opäť nenašla premožiteľku v zjazde, Vlhová neštartovala

Sofia Goggia.
Zdroj: TASR/AP

Víťazka zdolala na domácej trati Rakúšanku Ramonu Siebenhoferovú o 20 stotín sekundy.

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová v sobotu vyhrala štvrtý z piatich zjazdov v prebiehajúcej sezóne Svetového pohára. Na domácej trati v Cortine d´Ampezzo zdolala o 20 stotín sekundy Rakúšanku Ramonu Siebenhoferovú. Tretia skončila Češka Ester Ledecká (+0,26 s). Slovenka Petra Vlhová ani líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová z USA neštartovali.

Preteky pre silný vietor na kopci skrátili, najlepšie zjazdárky strávili na trati menej ako 70 sekúnd. Goggiová potvrdila svoju ohromnú fazónu v zjazde v prebiehajúcej sezóne. Prvenstvo si pripísala aj napriek tomu, že na trati urobila dve výrazné chyby a vyšla z ideálnej stopy. Podarilo sa jej triumfovať vždy, keď v kráľovskej disciplíne preťala cieľovú čiaru. Pred týždňom v Zauchensee súťaž nedokončila.

Víťazka z rakúskeho strediska Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska skončila na 9. mieste s mankom 0,68. Siebenhoferová si po 3. priečke v Zauchensee pripísala druhé pódiové umiestnenie v sezóne. Športová obojživelníčka Ledecká zaznamenala najlepší výsledok v sezóne v alpskom lyžovaní, no v snoubordingu už stála dvakrát na pódiu. Triumf v paralelnom obrovskom slalome dosiahla v decembri práve v Cortine.

CORTINA D´AMPEZZO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti