V biatlonovej štafete dominovali Nóri, Slovákov stiahli z trate a klasifikovali na 23. mieste

Víťazná nórska zostava.
Víťazná nórska zostava. Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Náš štvrtý pretekár sa už na trať nedostal.

Nórski biatlonisti suverénnym spôsobom zvíťazili v nedeľných pretekoch štafiet Svetového pohára v talianskej Anterselve. Kvarteto Sturla Holm Lägreid, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö a Vetle Sjaastad Christiansen triumfovala s náskokom 1:57,2 min pred Rusmi a o 2:04,4 pred Francúzmi. Slovenskú štafetu v zložení Michal Šima, Tomáš Sklenárik, Matej Baloga a Šimon Bartko klasifikovali na 23. mieste, keď ju už pred záverečnou odovzdávkou stiahli pre veľkú stratu z trate.

Nóri sa rozhodli v záverečnej súťaži pred zimnými olympijskými hrami v Pekingu nastúpiť v najsilnejšom zložení a na trati nemali konkurenciu. Obzvlášť ak predviedli výborný výkon aj na strelnici, keď potrebovali iba štyri náhradné náboje. Francúzi nastúpili bez prvých dvoch pretekárov priebežného poradia SP Quentina Fillona Mailleta i Emiliena Jacquelina. Nemci postavili taktiež omladený výber bez víťaza sobotňajšieho "masáku" Benedikta Dolla. Aj preto sa na záverečnom úseku posunuli zo štvrtej priečky na druhú Rusi, keď menej skúsených Erica Perrota a Lucasa Fratzchera predbehol Eduard Latypov, ktorý sa do súťažného diania vrátil po absolvovaní karantény.

Šima na prvom úseku slovenskej štafety potreboval štyri náhradné náboje a odovzdal na 23. mieste s mankom +1:32,1 min. Sklenárik na prvej streľbe v ľahu zapísal dva trestné okruhy a klesol na poslednú priečku. Baloga minul iba raz, no osud predčasného konca na trati sa mu zvrátiť nepodarilo, Bartko sa už k slovu nedostal.

ANTERSELVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti