Viktória Čerňanská má ďalší kov, s Tajcnárovou získali striebro v dvojboboch

Viktória Čerňanská.
Zdroj: TASR/AP

Dokopy štartovalo v juniorskej kategórii sedem posádok.

Slovenské bobistky Viktória Čerňanská a Patrícia Tajcnárová získali na juniorských majstrovstvách sveta v rakúskom Innsbrucku-Igls strieborné medaily v súťaži dvojbobov v kategórii do 23 rokov. Lepší čas dosiahli v nedeľu iba nemecké reprezentantky Diana Filipszká a Lauryn Siebertová, za ktorými zaostali Slovenky v súčte dvoch jázd o 43 stotín sekundy.

Čerňanská s Tajcnárovou štartovali aj v rámci juniorskej kategórie, ktorá je v bobovom športe do 26 rokov. Celkový súčet časov z dvoch jázd im stačil na konečnú piatu priečku. Titul v juniorskej kategórii si vyjazdili Rusky Ľubov Černychová a Anastasia Kuryševová. Dokopy štartovalo v juniorskej kategórii sedem posádok.

Devätnásťročná Čerňanská odchádza z Innsbrucku s kompletnou medailovou zbierkou, v sobotu bola zlatá do 23 rokov a bronzová medzi juniorkami v monoboboch. V pondelok bude na Slovensku a následne sa presunie do dejiska ZOH v Pekingu, kde ju čaká premiéra pod piatimi kruhmi. Olympijskú miestenku si zabezpečila na základe redukovaného svetového rebríčka, v ktorom sa dostala do postupovej dvadsiatky.

Fantázia! Slovenská dvojica Viktória Čerňanská a Patrícia Tajcnárová získala strieborné medaily v súťaži dvojbobov na...

Uverejnil používateľ Slovenský olympijský tím Nedeľa 23. januára 2022

INNSBRUCK-IGLS/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Viktória Čerňanská

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.