Hamšík o znovuzvolení Tarkoviča: Nezáleží na tom, kto je na lavičke. Dôležité sú výsledky

Marek Hamšík
Zdroj: TV Markíza

Trabzonspor zažíva najlepšiu sezónu za veľmi dlhú dobu a v meste sa už nahlas hovorí o titule.

Slovenský reprezentačný stredopoliar Marek Hamšík (34) sa v lete stal zvučnou posilou tureckého Trabzonsporu. Jeho klub je lídrom tureckej Super Lig s deväťbodovým náskokom. Smeruje k titulu, ktorý môže Trabzonspor získať po dlhých 38 rokoch. Niet divu, že fanúšikovia klubu Hamšíka priam fanaticky milujú a chcú mu postaviť sochu.

Hamšík, ktorý si momentálne doliečuje zranené lýtko, dostal od klubu 4 dni voľna. Turecká liga má cez víkend prestávku, ktorá Slovákovi padla vhod. Pre zranenie už vynechal posledný zápas, v ktorom Trabzonspor dvomi gólmi v závere strhol víťžazstvo na svoju stranu. Ďalší zápas by už mal Hamšík stihnúť.

Trabzonspor zažíva najlepšiu sezónu za veľmi dlhú dobu a v meste sa už nahlas hovorí o titule.

„Titul bol cieľom už pred sezónou, no hovorilo sa o tom s takou malou dušičkou. Ale bola to pravda, lebo ten káder vystavali naozaj skvele. Treba si udržať taký náskok, aby sme sa na konci radovali. Stále však zostáva odohrať 16 zápasov. Môže sa stať všeličo, takže treba byť neustále skoncentrovaný,“ uviedol Hamšík, ktorého sme zastihli v športovo zábavnom parku v Banskej Bystrici.

Situácia je o to špeciálnejšia, že zatiaľ to vyzerá, že hlavným vyzývateľom Trabzonsporu v súboji o titul nie je jeden z istanbulských veľkoklubov ale Konyaspor.

„Ten má tiež veľmi dobrú sezónu. Našťastie sa nám podarilo spraviť náskoky na tieto istanbulské tímy, to je dobré. Tá turecká liga je veľmi vyrovnaná, výsledky sú vždy s rozdielom jedného gólu," vysvetlil slovenský stredopoliar.

Hamšík reagoval aj na nedávne znovuzvolenie reprezentačného kouča Štefana Tarkoviča. „Ja som to vnímal normálne, nebolo to v našich rukách. My hráči sa naplno sústredíme na výkony na ihrisku a dobré výsledky, to je naša práca. Pána trénera poznáme všetci, zažili sme ho minulý rok, veľa rokov bol asistentom. Pre nás nič nové," povedal kapitán reprezentácie.

Na otázku, či mu vyhovuje štýl práce staronového trénera reprezentácie, odpovedal Hamšík vyhýbavo. „Ja som sa k tomu nikdy nevyjadroval. Ja chcem hlavne hrať a podávať dobré výkony. Nezáleží mi na tom, že kto je na tej lavičke a vždy sa pozerám len na ten slovenský znak a výsledky. To je vždy prvoradé. Myslím si, že ostatní hráči to vnímajú rovnako,“ povedal Hamšík.


BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti