Koleso obkľúčili profesionáli s pumpičkami. Sagan pomohol bezradnému Škótovi, ktorý dostal defekt

Peter Sagan pomohol škótskemu cykloturistovi.
Zdroj: Twitter/Richard Moore, koláž: tvnoviny.sk

Dôchodca najskôr Sagana nespoznal. Myslel si, že vyzerá staršie.

Škótsky cykloturista mal šťastie v nešťastí, keď počas dvojhodinovej jazdy na ostrove Gran Canaria dostal trikrát defekt. Keď minul všetky náhradné duše a pomaly sa zmieroval s tým, že si poriadne zašliape, prišla záchrana, a nie hocijaká! Išlo o skupinu profesionálnych cyklistov, medzi ktorými bol aj Peter Sagan.

„Zamával som partii mladíkov, ktorí bez zaváhania zastavili a ja som mohol pokračovať," spomína Willie McColl, 63-ročný škótsky cykloturista. Cituje ho portál road.cc .

Skupinka, ktorá zastavila, pozostávala z Michaela Gogla, nového rakúskeho pretekára Alpecin-Fenix, Petra Sagana, jeho kolegu z TotalEnergies a jazdca Bora-hansgrohe. 

„Sagana som najprv nespoznal. Až Michael [Gogl] na neho ukázal. Vyzeral oveľa mladšie, než som si myslel. Pomáhal mi pravdepodobne najslávnejší cyklista na svete!" spomína zachránený McColl, podľa ktorého sa všetci profíci pozastavili pri jeho kolese, vyskúšali rôzne pumpičky, až kým zistili, že na vine je duša.

„Ani neviem, kto mi daroval novú dušu a kto ju vymenil," nevedel si cykloturista spomenúť, no pochvaľoval si, že cyklisti boli veľmi príjemní a upokojovali ho, že sami zažili to isté.

Peter Sagan sa na Gran Canaria pripravuje na novú sezónu, prvú v drese francúzskeho tímu TotalEnergies. Trojnásobný majster sveta začne sezónu na podniku Tour du Haut Var (18. - 20. februára). Následne absolvuje otvárací klasikársky víkend, Paríž - Nice a potom tradičný program s monumentmi Miláno - San Remo, Okolo Flámska a Paríž - Roubaix

GRAN CANARIA/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti