Prešovský zimný štadión stále nie je dokončený. Za predraženú rekonštrukciu pritom mestu hrozí pokuta

Prešovský zimný štadión stále nie je dokončený. Za predraženú rekonštrukciu pritom mestu hrozí pokuta
Zdroj: TV Markíza,

Úrad pre verejné obstarávanie zistil, že mesto pri nej porušilo zákon.

Komplikovaná a predražená rekonštrukcia prešovského zimného štadióna sa zrejme skončí pokutou. Úrad pre verejné obstarávanie zistil, že mesto pri nej porušilo zákon. Práce navyše zadávalo bez verejnej súťaže.

Zrekonštruovaný prešovský zimný štadión otvorili s veľkou slávou po troch rokoch rekonštrukcie vlani v septembri. Diváci si tam môžu vychutnať najmä vrcholový hokej. Nový extraligový klub sa do Prešova presťahoval z Detvy.

Otvorením sa však peripetie s prestavbou štadióna neskončili. Úrad pre verejné obstarávanie mestu vyčíta porušenie zákona. „Kontrolovaný nepreukázal oprávnenosť vykonaných zmien a splnenie všetkých zákonných podmienok pre uskutočnenie zmien zmluvy počas jej trvania, pričom uvedené porušenie zákona o verejnom obstarávaní malo vplyv na výsledok verejného obstarávania,“ priblížila Jana Zvončeková, hovorkyňa Úradu pre verejné obstarávanie. Viaceré zmeny sa totiž robili takpovediac za pochodu.

Radnica tvrdí, že inú možnosť nemali. Problémom bola najmä zložitá strešná lanová konštrukcia. Museli tak meniť projekt a k zmluve s dodávateľom podpisovať dodatky. Princípy transparentnosti a nediskriminácie mesto podľa Úradu pre verejné obstarávanie porušilo aj pri kúpe sedačiek a výmene osvetlenia.

Rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie zatiaľ nie je právoplatné, mesto sa odvolalo a voči výhradám sa bráni.

Celková cena rekonštrukcie zimného štadióna sa vyšplhala na takmer päť miliónov eur, no suma stále nie je konečná. Na jeho dovybavenie a zateplenie potrebujú ďalších dva a pol milióna eur.

Kauzu predraženého štadión sleduje redaktor Martin Jedinák.


PREŠOV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Rekonštrukcia

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.