Celý svet sa pýtal, čo sa s ňou stalo. Čínska tenistka prehovorila o svojom zmiznutí

Čínska tenistka Šuaj Pcheng na obede so šéfom čisnkym štátom vlastneného denníka Global Times.
Zdroj: Profimedia.sk

Tenistke sa nepáči, že vyznenie jej príspevku bolo prekrútené.

Čínska tenistka Šuaj Pcheng sa v dejisku ZOH 2022 v Pekingu stretla s prezidentom Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomasom Bachom. Spolu s členkou MOV Kirsty Coventryovou tiež navštívili curlingový zápas domáceho výberu s Nórskom.

Tridsaťšesťročná hráčka s Bachom v sobotu večerala. V rozhovore pre francúzsky L´Équipe potvrdila, že medzinárodné obavy o jej bezpečnosť boli "obrovským nedorozumením". Poprela tiež obvinenie, že ju čínsky politický predstaviteľ napadol.

Niekdajšia svetová deblová jednotka v novembri obvinila vplyvného čínskeho politika a bývalého vicepremiéra Kao-li Čanga zo sexuálneho napadnutia, neskôr však tento jej príspevok zo sociálnej siete zmizol. Šuaj Pcheng sa potom dlho neukázala na verejnosti, čo vyvolalo otázniky o jej súčasnej situácii.

„Sexuálne napadnutie? Nikdy som nepovedala, že ma niekto napadol. Ten príspevok mal za následok obrovské nedorozumenie pre vonkajší svet. Želala by som si, aby už vyznenie príspevku nebolo prekrucované," citovala agentúra AFP Číňanku.

Riaditeľ WTA Steve Simon má naďalej obavy o Pcheng. Jeho postoj nezmenilo ani stretnutie Číňanky s prezidentom MOV Thomasom Bachom v Pekingu.  "Opätovne opakujeme, že Šuaj Pcheng urobila odvážny krok, keď verejne vystúpila s obvinením, že bola sexuálne napadnutá vysokým predstaviteľom čínskej vlády. Žiadame iba to, čo by sme urobili v prípade, keď by sa to stalo ktorejkoľvek z našich hráčok na celom svete. Chceme, aby obvinenie príslušné orgány formálne vyšetrili a aby sme sa mohli so Šuaj Pcheng osobne stretnúť a prediskutovať jej situáciu," zverejnil Simon vo vyhlásení, pre agentúru AFP.

Tenistka sexuálne napadnutie poprela už vlani pre Vianocami. V e-maili vtedy napísala, že je v poriadku a oddychuje v domácom prostredí. „Obsah správ o mne som nepotvrdila a zverejnili ich bez môjho súhlasu. Tieto správy o zmiznutí, vrátane toho, že ma znásilnili, sa nezakladajú na pravde. Som v poriadku a ďakujem, že sa o mňa zaujímate," mala napísať Šuaj Pcheng.

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Šuaj Pcheng

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.