Spišská Nová Ves angažovala bývalého obrancu Slovana Podlipnika

Matič Podlipnik v drese Slovana Bratislava.
Zdroj: TASR - Michal Svítok

Do najvyššej slovenskej súťaže sa vrátil po dvoch rokoch.

Do kádra hokejistov HK Spišská Nová Ves pribudol 29-ročný slovinský obranca Matic Podlipnik. Do najvyššej slovenskej súťaže sa vrátil po dvoch rokoch, v ročníku 2019/2020 v nej nastupoval za Slovan Bratislava. Spišiaci informovali o novej akvizícii na sociálnych sieťach.

Podlipnik odohral za „belasých" 26 zápasov, v ktorých získal 7 kanadských bodov za asistencie. Počas kariéry si vyskúšal rôzne pôsobiská v európskych ligách. Prebiehajúcu sezónu 2021/2022 začal vo Francúzsku a pokračoval v nej v druhej najvyššej nemeckej súťaži.

Slovinsko reprezentoval na dvoch ZOH a na MS 2017. „Po odchode Matta Petgravea sme hľadali obrancu, ktorý nám pomôže v rozhodujúcej časti sezóny. Voľba padla na Matica, ktorý má bohaté skúsenosti z medzinárodného hokeja. Matic je dobrý korčuliar s výbornou rozohrávkou. Verím, že do našej obrany prinesie rozvahu, kvalitnú defenzívnu prácu a pomôže našim mladým hracom v progrese. Do konca prestupového termínu by sme sa radi posilnili aj v útoku. Cítime podporu fanúšikov a celého mesta, a preto usilovne pracujeme na poslednom doplnení kádra," povedal generálny manažér HK Spišská Nová Ves Richard Rapáč.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti