Dvaja hokejisti Prešova si poriadne zavarili. Pre krádež v potravinách ich z klubu vyhodili

Dvojica hokejistov v obchode.
Zdroj: FB Policajný zvor SR - Prešovský kraj

O dôvodoch vyradenia klub neinformoval.

Klub HC Grotto Prešov dnes informoval, že s okamžitou platnosťou ukončil spoluprácu s dvojicou obrancov Dávidom Ružičkom a Jánom Ťavodom. Dôvodom bolo ich neakceptovateľné správanie. Obaja sa dopustili krádeže v potravinách.

Na margo rozviazania zmlúv s dvojicou hráčov klub uviedol: „Klub HC Grotto Prešov odsudzuje konanie Dávida Růžičku a Jána Ťavodu a s okamžitou platnosťou s nimi ukončil spoluprácu. Záleží nám na dobrom mene prešovského hokeja. Naši hráči majú byť vzorom pre mladých hokejistov a to, čo urobila táto dvojica hokejistov, je v rozpore s hodnotami nášho klubu. Momentálne pracujeme na adekvátnej náhrade zo zahraničia, ktorá by mala posilniť našu obranu."

O dôvodoch vyradenia klub neinformoval, tie sa však dajú nájsť na stránke Policajného zboru SR - Prešovský kraj.

„V polovici januára, niekoľko dní po sebe opakovane prišli dvaja mladí muži do nákupného centra na Košickej ulici v Prešove. Cieľom ich nákupu však neboli pomaranče, ani pečivo. Z regálu s alkoholom jeden z nich zobral prázdne plastové prepravky na pivo, vložil ich do nákupného košíka a potom šup s nimi do stroja na výkup zálohovaných fliaš a prepraviek. Za prepravky zobral lístky, ktoré si potom pri pokladni nechal preplatiť,” uviedla polícia a priložila pôvodne aj fotografiu bez zamazaných tvári.

Dvojicu hokejistov prišiel na políciu stotožniť samotný majiteľ prešovského klubu Róbert Ľupták.

Slovenský hokejový obranca Damián Novický sa stal hráčom extraligového HC GROTTO Prešov. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach. Novického príchod je reakcia na nedávne odchody obrancov Davida Růžičku a Jána Ťavodu.

Pre 26-ročného Novického ide o návrat do Prešova po štyroch rokoch. Doterajšiu kariéru strávil najmä v nižších slovenských súťažiach, v priebehu ročníka 2021/2022 hral za Humenné v druhej najvyššej súťaži. V slovenskej extralige doposiaľ odohral 10 zápasov v drese Dukly Michalovce v sezóne 2019/2020.


PREŠOV/TASR, tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti