Oslavy bronzových medailí budú v špeciálnom režime. Kapacita nebude obmedzená

Privítanie hokejistov v roku 2002.
Privítanie hokejistov v roku 2002. Zdroj: TV Markíza

Hygienici tvrdia, že ide o podujatie, na ktoré sa nemusia vzťahovať prísne opatrenia.

Úspešní slovenskí hokejisti prídu s olympijskými bronzovými medailami v utorok do Bratislavy. Slovenský zväz ľadového hokeja informoval, že hokejisti zakončia okružnú jazdu na Námestí SNP, kde bude pódium, pod ktorým sa budú môcť stretnúť fanúšikovia. 

Podľa aktuálne platných opatrení sú však hromadné podujatia veľmi prísne limitované. Zväz ľadového hokeja informoval, že celú organizáciu osláv konzultovali s úradom verejného zdravotníctva. Organizátori upozorňujú ľudí, aby mali nasadené respirátory a boli obozretní. „Dosiahli sme historický úspech a o radosť z neho sa chceme podeliť s našimi fanúšikmi, ktorí naň dlho čakali. V spolupráci s úradmi a ďalšími zložkami vyvíjame maximálne úsilie, aby sme oslavy mohli zorganizovať. Chlapci sa na Slovensko veľmi tešia,“ povedal na margo chystaných osláv prezident SZĽH a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Úrad verejného zdravotníctva bližšie podrobnosti nezverejnil, pretože podujatia v súvislosti so športovými reprezentáciami môžu mať po súhlase ministerstva školstva špeciálny režim. Vyhláška hygienika menuje výnimky, na ktoré sa bežné obmedzenia na podujatiach nevzťahujú. Patria tam aj hromadné podujatia nevyhnutné na výkon činnosti športových reprezentácií. Znamená to, že organizátor si môže určiť pravidlá podujatia, aké chce.

Rezort školstva potvrdil, že oslavy povolilo v špeciálnom režime. Oslavy budú teda bez kapacitných obmedzení a nebude potrebné sa preukazovať COVID pasom. Na námestie môžu prísť ľudia bez ohľadu na očkovanie. 

Hovorca ministerstva školstva Tomáš Kostelník pripomína, že respirátory budú povinné počas celého podujatia. Pripomína, aby fanúšikovia nosili respirátory aj počas celej cesty na podujatie. Neodporúča ľuďom piť ani jesť.

SZĽH koordinuje podujatie s mestom Bratislava aj políciou, ktorá avizovala dopravné obmedzenia. 

Ak by pre podujatie neplatil špeciálny režim, platili by veľmi prísne opatrenia. Stredne rizikového podujatia sa môže zúčastniť najviac sto ľudí alebo 25 percent kapacity. Všetci účastníci musia mať rúška a dodržiavať odstupy. Organizátor je povinný viesť zoznam účastníkov a ich kontaktné údaje. 

Oslavy vám naživo prinesieme vo vysielaní TV Markíza v relácii Bronzový sen o 12:20 a 15:25 hod. Okrem moderátorskej dvojice Jana Hospodárová a Zlatica Švajdová Puškárová budú dianie komentovať aj naši hostia Marián Gáborík a Richard Lintner. Taktiež sa spojíme s ďalšou hokejovou legendou Mariánom Hossom. Príchod hokejistov budeme sledovať naživo aj na TVNOVINY.sk.

Prečítajte si tiež:

​Oslavy zlata a striebra

Námestia zaplnili hokejisti aj v roku 2000, keď na majstrovstvách sveta získali striebro a v roku 2002 po návrate so zlatom z Göteborgu. Námestie SNP bolo oba razy plné. Pozrite si archívne zábery.

Oslavy zlatých medailí v roku 2002:

​Oslavy strieborných medailí v roku 2000:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme ZOH 2022

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.