Hokejisti odmietli pozvania politikov. Zväz vysvetlil prečo

Hokejisti odmietli pozvania politikov. Zväz vysvetlil prečo
Zdroj: FOTO TASR - Jaroslav Novák

Bývalý hokejista Lintner si myslí, že kľúčoví sú rodičia a tréneri, nie podpora politikov.

Bronzoví hokejisti odmietli po prílete na Slovensko stretnutie s politikmi. Informoval o tom Slovenský zväz ľadového hokeja. Na stretnutie ich pozvali traja najvyšší ústavní činitelia, teda prezidentka, premiér a predseda parlamentu. Hovorca SZĽH Peter Jánošík na Twitteri napísal, že nebudú žiadne ceremónie u politikov a hokejisti uprednostnili bežných ľudí a fanúšikov.

Zväz neskôr vysvetlil, že politikov pozvali na spoločný obed s hráčmi po príchode na Slovensko. 

„Vážime si pozvania najvyšších ústavných činiteľov, z časovo-organizačných dôvodov sme im však nemohli v dnešný deň vyhovieť. Preto sme ich pozývali na spoločný obed s hráčmi po prílete do Bratislavy. Hráči majú za sebou niekoľkohodinový interkontinentálny let, prioritou sú pre nás oslavy s fanúšikmi, a preto prijatia na pôde ústavných činiteľov neboli z vyššie uvedených dôvodov aktuálne možné. Zástupcovia vedenia SZĽH radi príjmu ich pozvanie v najbližších dňoch,“ dodal Jánošík.

V mimoriadnej relácii Bronzový sen sme sa venovali aj téme, či toto rozhodnutie nebolo gesto, ktorým chceli medailisti politikom odkázať, že nechcú, aby sa zviditeľňovali prostredníctvom športu, ktorý dlhodobo zanedbávajú. Bývalý hokejista Richard Lintner s týmto názorom nesúhlasí. Myslí si, že bez ohľadu na podporu štátu najdôležitejšími pre úspech športovcov sú rodičia, tréneri a učitelia. 

Prečítajte si tiež:

​„Máme tendenciu stále na niekoho ukazovať prstom. Nehovorím, že sa nedá pomôcť viac, ale kým nemáme ‚zmáknuté‘ to najdôležitejšie – prístup trénerov, rodičov a učiteľov, teda tých, ktorí sú v bezprostrednom kontakte s chlapcami každý jeden boží deň, potom všetko ostatné je zbytočné,“ myslí si Lintner.

Bývalý reprezentant Marián Gáborík však upozorňuje, že aj prácu trénerov treba zaplatiť a bez veľkej finančnej podpory štátu to nejde. Lintner komentoval aj  financovanie športu u susedných Maďarov. Tí si podľa Lintnera vybrali päť kľúčových športov, ktoré masovo podporujú, ale ostatné športy dostávajú o to menej peňazí. „Možno stojí za zamyslenie vybrať si kľúčové športy, vďaka ktorým deti športujú, sú zdravšie a vďaka ktorým sa máme prečo tešiť, keď sledujeme dobré výsledky,“ dodal Lintner. Zhodli sa, že medzi tieto kľúčové športy by na Slovensku hokej určite patril.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme ZOH 2022

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.