Šport

Kozák: Výkon nebol najlepší, ale výhra potešila

Ján Kozák
Zdroj: TASR

Futbalisti Slovenska zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom zápase v Žiline nad Maltou 1:0. Zverenci trénera Jána Kozáka tak prelomili takmer šesťročné prekliatie žilinského štadióna, na ktorom pred týmto súbojom naposledy vyhrali v novembri 2008 nad Lichtenštajnskom 4:0.

Futbalisti Slovenska zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom zápase v Žiline nad Maltou 1:0. Zverenci trénera Jána Kozáka tak prelomili takmer šesťročné prekliatie žilinského štadióna, na ktorom pred týmto súbojom naposledy vyhrali v novembri 2008 nad Lichtenštajnskom 4:0.
Slováci sa víťazne naladili pred štartom kvalifikácie EURO 2016 vo Francúzsku, keď ich už v pondelok 8. septembra čaká ostrý štart v Kyjeve proti Ukrajine. O tesnej výhre domácich rozhodol v 43. minúte útočník Adam Nemec a Slovensko potvrdilo priaznivú vzájomnú bilanciu s Maltou, s ktorou už má na konte 5 výhier a jednu remízu.

Ján Kozák, tréner SR: "Zápas sa od prvej chvíle nevyvíjal tak, ako sme si predstavovali. Súper zodpovedne bránil a mal vpredu veľmi rýchleho útočníka, a my sme museli byť na pozore. Hoci sme mali hru pod kontrolou a územnú prevahu, nevedeli sme sa presadiť do zhustenej obrany vo finálnej fázy. Malta bola húževnatá, a kým takéhoto súpera nezlomíte dvoma gólmi, býva to vždy ťažké. Absentovala aj streľba zo stredných vzdialeností. Nie je fráza, že dnes sa v medzištátnom zápase vyhráva ťažko. Som za to rád. Chlapci to neodflákali, zápas ich stál veľa síl a ja som za výhru rád. Súper bol však dobre organizovaný a je pravda, že sme sa vo finálnej fáze nepresadili. Výkon nebol najlepší, ale výhra potešila a my ideme ďalej."

Ján Ďurica, stopér SR: "Dosiahli sme povinné víťazstvo, to je asi najpodstatnejšie konštatovanie po tomto zápase. Po dlhej dobe sme v Žiline vyhrali a urobili sme si pohodu pred zápasom na Ukrajine, aj keď to bude iný súper. Malťania sa zakryli v šestnástke a hrali na kontry, ale nás teší víťazstvo, keďže hra nebola ideálna. Už sa pozeráme smerom k zápasu s Ukrajinou, kde príde 60-tisíc divákov a bude hnať domácich vpred. Čaká nás náročný súper."

Adam Nemec, útočník SR: "Každý gól poteší, aj tie v tréningu. Tento o to viac, že som ním pomohol k víťazstvu v medzištátnom zápase. Malťania boli nepríjemní, ale dnes už niet súpera, ktorý by nevedel hrať futbal. Trpaslíci vo futbale neexistujú a keď takému mužstvu ako Malta nedáte za 20 minút dva-tri góly, tak ten vždy bude hrýzť. Zápas na Ukrajine však bude iný a my sa za tie tri dni chceme dobre pripraviť, aby sme tam dosiahli dobrý výsledok."

Viktor Pečovský, stredopoliar SR (zdroj: TV Dajto): "Vedeli sme, že Malta príde brániť, vpredu mali dvoch rýchlych hráčov. Víťazstvo je dôležité a verím, že nás naštartuje správnym smerom. Hostia prehusťovali vlastnú polovicu a keď sme sa dostávali k centrovaným loptám, bolo ich tam šesť alebo sedem. Každému futbalistovi sa hrá lepšie, keď je plný štadión. verím, že v kvalifikácii nás prídu povzbudiť vo väčšom počte."

ŽILINA/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti